Стандартна версія

 ГоловнаНовини
20 лютого 202013:33

Книги із давніх часів були джерелом мудрості. І хоча зараз ми живемо у світі, де щоб дізнатися будь-яку інформацію, широко використовується Інтернет, та все ж книги не втратили своєї актуальності й донині. І доказом цього є проведення в бібліотеці дитячих свят книги, конкурсів на які діти залюбки приходять. Ось і цього року 19 лютого в Заводській міській бібліотеці № 1 відбувся І етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання « Книгоманія - 2020». Під час заходу юні книгомани розповіли про свою улюблену книгу та позмагалися читацькими вміннями.

14 лютого 202015:20

Шановні ветерани війни в Афганістані, члени сімей воїнів-афганців, учасники бойових дій на території інших держав! Війна… Це коротке слово вже не один рік поспіль, як ввійшло в наш лексикон. Щодня ми маємо зведення про кількість обстрілів, поранених та загиблих зі сходу України. Вкотре доля випробовує наш народ на міцність. І таких дат в нашій історії безліч. 15 лютого в Україні вшановують воїнів інтернаціоналістів та учасників бойових дій на території інших держав, які виконували непросту місію в більш як двадцяти країнах світу.

10 лютого 202016:47

8 лютого 2020 року в приміщенні Лохвицького РБК звітували художні колективи Заводського міського Будинку культури №2: народний самодіяльний колектив «Злагода» (керівник Н. В. Іващенко), народний духовий оркестр (керівник В. І. Лопуцько), дитячий танцювальний колектив «Юність» (керівник Н. В. Іващенко). Ведучі концертної програми І. Півторака та Н. Глєбова створили святкову атмосферу, яка не залишила байдужим глядацький зал. Гучними оплесками супроводжувався кожен виступ художніх колективів. Гуморески у виконанні П. Потапенка...

5 лютого 202016:32

Організацією Об'єднаних Націй 2020 рік було оголошено Міжнародним роком здоров'я рослин. В рамках Міжнародного року здоров'я рослин - 2020 Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів за підтримки проєкту Твіннінг були підготовлені наглядні матеріали: плакати, буклети та бирки для багажу «НЕ РИЗИКУЙ!» створені за макетом, який розроблено Європейською і Середземноморською організацією захисту рослин (ЄОЗР).

5 лютого 202016:25

Ще 14 лютого 2019 року Департамент АПР спільно з ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області та Полтавською державною аграрною академією презентували «Програму фітосанітарних заходів по ліквідації регульованих шкідливих організмів на території Полтавської області на 2019-2023 роки». Розроблена Програма включає практичні заходи з локалізації шкідливих організмів, завдання для всіх суб’єктів управління територіями і господарювання та визначений рівень відповідальності відповідно до закону України Про карантин рослин.

4 лютого 202017:00

В період масового цвітіння , коли бджоли збирають мед, а рослини обробляють пестицидами від шкідників , хвороб та бур’янів виникають непорозуміння між бджолярами та аграріями. Отруєння бджіл спостерігається у весняно-літній період при масових обробках сільськогосподарських посівів, зазвичай під час цвітіння ріпаку та соняшнику. Пестициди потрапляють в бджолині сім’ї з нектаром і пилком, в результаті чого забруднюються кормові запаси і товарна продукція. Найбільш небезпечні для бджіл інсектициди, тобто препарати які застосовують проти шкідників.

29 січня 202017:11

29 січня – День пам'яті героїв Крут. У 1918р. відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свою свободу і незалежність. У бою під Крутами полягли київські учні та студенти. В масштабах всесвітньої історії ця битва зовсім невелика. Проте вона є символом нескореного духу нашої нації. Вшановуючи пам’ять полеглих під Крутами в ОЗ «Заводська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1» був проведений виховний захід для дітей 6 класу. Литовченко О., Шиш В., Кива В. та Шабаль А. розповіли про бій.

29 січня 202009:49

Щороку, 29 січня, в Україні відзначають День вшанування пам’яті Героїв Крут. Бій, який тривав лише 5 годин, назавжди закарбувався в нашій історії, незважаючи на всі супротиви і зусилля більшовиків та радянської влади. Ці події є уособленням боротьби нашого народу за свою свободу та незалежність. Давайте пам’ятати своїх героїв, які є прикладом патріотизму і жертовності для майбутніх поколінь українців.

23 січня 202011:42

В Україні, 22 січня 2020 року, відзначають День Соборності - це 101-у річницю від Дня проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Соборність землі України – духовне єднання всіх територій, які історично належали нашому народові, єдність і цілісність загальної території України, недоторканість її кордонів. Соборність української державності означає, що Україна має свою єдину національну державу, яку створює сам народ, як вільну, суверенну, демократичну, правову і соціальну.

22 січня 202011:24

22 січня Україна відзначає одну з найважливіших віх історії власної державності – День Соборності. Саме в цей день у 1919 році було проголошено Акт Злуки між Українською Народною Республікою та Західноукраїнською народною республікою. Українці, які протягом століть жили у двох ворогуючих імперіях, нарешті об'єдналися в одній українській державності. До цієї видатної події в Заводській міській бібліотеці №1 підготували книжкову виставку-інсталяцію «Книга єднає Україну». Всі бажаючі можуть ознайомитися з виставкою та перевірити свої знання з історії України, взявши участь у бліц-вікторині. Читачі бібліотеки Середа Валентин і Тихоненко Світлана вже пройшли всі три рівні складності у інтелектуальному змаганні і відповіли на 50 питань. Чекаємо Вас в бібліотеці з 10 год. до 18 год. щодня, крім понеділка.

20 січня 202016:56

Водохреща – одне з головних християнських свят. Воно починається ввечері 18 січня, коли всі православні відзначають Водохресний Святвечір Хрещення Господнє (Водохреща). Цей день знаменує кінець Різдвяних Святок, які проходять в період з 7 по 19 січня. Головним святковим обрядом є купання в ополонці. Історія виникнення свята сягає корінням в далеке минуле, коли відбулося хрещення Ісуса Христа в річці Йордан Іоанном Хрестителем. У Біблії говориться про те, що в момент хрещення на Ісуса зійшов Святий Дух у вигляді голуба, і одночасно голос з небес проголосив про те...

20 січня 202013:34

Традиційно, в січні в спортивному залі Лохвицького механіко-технологічного коледжу Полтавської ДАА відбулися змагання з настільного тенісу серед учнівської та студентської молоді м.Заводське на «Кубок міського голови». Юних тенісистів привітала Мірошник Вікторія Олександрівна, заступник директора з навчальної роботи коледжу, і зазначила, що надзвичайно приємним є те, що серед учасників турніру, окрім спортсменів м. Заводське, присутні гості із Роменського району: «Завдяки вам настільний теніс, цей динамічний та цікавий вид спорту, продовжує розвиватися.

17 січня 202013:01

17 січня 2020 року Верховна Рада України прийняла у першому читанні Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" №2653 від 20.12.2019. Як повідомлялося, цей проект закону вводить поняття адміністративного центру територіальної громади та території територіальної громади. Крім того, законопроект пропонує до прийняття закону про адміністративно-територіальний устрій України уповноважити Кабінет Міністрів України визначати адміністративні центри та території територіальних громад, а також подавати...

8 січня 202017:04

4 січня 2020 року в місті Заводське на стадіоні мікрорайону спиртокомбінату відбулися традиційні змагання з міні-футболу на Кубок міського голови. На футбольному полі вели боротьбу вісім кращих спортивних колективів Лохвицького району. В групі А грали команди: «Сенча 1», «Лохвиця», «Прогрес» (Піски), «Сокіл» (Токарі); група Б: «Сенча 2», «Погарщина», «Дружба» (Яхники-Г. Ісківці), «Харчовик» (Заводське). Згідно регламенту дві кращі команди із кожної групи виходили до півфіналу турніру.

28 грудня 201910:04

Настають довгоочікувані новорічні свята – вісники оновлення, мрій і сподівань. Ми озираємось на пройдешній рік, оцінюємо свої здобутки. З вірою дивимось уперед, ставимо перед собою нові цілі, йдемо до бажаних життєвих обріїв. Незважаючи на труднощі, місто успішно долало проблеми, створювало комфортне середовище для життя кожного з нас, здобувало свої маленькі перемоги. Минулий рік збагатив нас досвідом, згуртував і дав поштовх до кращого майбутнього. Дякую усім, хто творив добрі справи, докладав зусиль, аби наше рідне місто ставало ошатнішим і красивішим.

26 грудня 201915:45

Незважаючи на зовсім не зимову погоду, до нас наближаються зимові свята. Так вже милують око ошатні новорічні ялинки, дітей привітав Святий Миколай. А до міської ради завітали щедру вальні групи навчальних закладів та будинків культури. Це механіко-технологічний коледж ПДАА, ОЗ «Заводська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1», Заводська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, щедру вальна група дитячої музичної школи, МБК № 2 та творчі колективи «Веселий вулик» і «Явір» МБК № 1.

19 грудня 201917:53

Найулюбленіше свято, якого чекає вся дітвора – день Святого Миколая. Це свято завжди було днем радості і чудес. За традицією Миколай приносить чемним дітям подарунки. Саме 19 грудня в ОЗ «Заводська ЗОШ № 1 відбулося свято для дітей 1 – 4 класів, яке підготували учні 5 і 7 класів під керівництвом працівників міської бібліотеки та педагога – організатора Самбур В. О. Дитяче театралізоване дійство відкрила представник Заводської міської ради Горбенко Ю.А., яка привітала дітей з наступаючими зимовими святами і побажала їм здоров’я, земної злагоди й тепла...

17 грудня 201914:49

Український народ багатий на колоритні і неповторні свята, традиції та обряди. Та пам’ятаючи і шануючи звичаї свого народу, ми започатковуємо нові свята, що сприяють збереженню та відродженню українських традиції. Вже здобуло неабияку популярність Свято вишиванки, а нещодавно група громадських діячів, акторів та успішних жінок із Вінниччини ініціювали запровадження Всесвітнього дня української хустки. «Запровадження Всесвітнього Дня Української Хустки на державному рівні викликано тим, що споконвіку українки носили хустку, яка вважалась оберегом...

13 грудня 201914:46

Подяка від Львівської міської ради Заводській міській раді за підтримку в справі будівництва львівського індустріального парку європейською компанією «СіТіПі Інвест».

13 грудня 201914:41

Від Державного агентства водних ресурсів України надійшов лист та витяг з протоколу засідання секцій «Водні ресурси та інфраструктура» та «Економіка та інвестиційна діяльність» науково-технічної ради Держводагентства, щодо екологічного стану р.Сула на території Полтавської області.    Твіт