Головна Оголошення

Законодавчо врегульовано можливість цивілізованої легалізації активів, що були приховані від оподаткування

 Опубліковано: 12 серпня 2021, 15:40

податкова

Головне управління  ДПС у Полтавській області
36000, м.  Полтава,  вул. Європейська, 4.  тел.: (0532) 56-50-00

Липень   2021 року

Законодавчо врегульовано можливість цивілізованої легалізації активів, що були приховані від оподаткування

Державна податкова служба України працює над імплементацією Закону України від 15.06.2021№ 1539-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету"
Нормами закону, який вже набрав чинності, передбачена можливість цивілізованої легалізації активів, що були приховані від оподаткування. 
Так, громадяни, які мають розміщені на території України та/або за її межами активи, що належать їм на правах власності та з яких, відповідно до вимог законодавства та/або міжнародних договорів, не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори, мають право подати одноразову добровільну декларацію. 
Одноразове добровільне декларування відбуватиметься з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року. Саме протягом цього періоду громадяни зможуть подати добровільну декларацію до Державної податкової служби України. 
Задекларувавши активи, декларант повинен буде сплатити збір з одноразового (спеціального) добровільного декларування, розмір якого значно менше ніж встановлений законодавством податок на доходи фізичних осіб. Загальна ставка одноразового збору – 5%, для закордонних активів – 9%, для  активів у вигляді облігацій внутрішньої державної позики – 2,5%. 
Наразі фахівці ДПС активно задіяні у розробці проєкту наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження форми одноразової (спеціальної) добровільної декларації та Порядку її подання». 
Крім того, на сьогодні опрацьовується питання щодо внесення змін до програмного забезпечення для можливості прийняття та опрацювання одноразових (спеціальних) добровільних декларацій в електронному вигляді з 01 вересня 2021 року.  

Спілкуйтесь з податковою службою дистанційно за допомогою сервісу    
«InfoTAX»   https://t.me/infoTAXbot
     Більше інформації на офіційних сторінках у соціальній мережі Фейсбук:
       Державна податкова служба  України  https://www.facebook.com/TaxUkraine
          та  ДПС у Полтавській області  https://www.facebook.com/tax.poltava/
Підписуйтесь на канали інформування ДПС Телеграм https://t.me/tax_gov_ua 
          Державна податкова служба УкраїниYou Tube https://youtube.com/TaxUkraine

Офіційний  портал ДПС України:  http://www.tax.gov.ua
 Інформаційно-довідковий департамент ДПС: 0-800-501-007
 «Пульс податкової»: 044-284-00-07 Центр сертифікації електронних ключів: 044-284-00-10      Твіт