Головна Оголошення

Як скористатися державною підтримкою в 2024 році

 Опубліковано: 26 березня 2024, 13:41

Постановою Кабінету Міністрів України від 15 березня 2024 року № 300 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у Державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції» розширено напрями державної підтримки для аграріїв, які зареєстровані у Державному аграрному реєстрі (далі – ДАР), та збільшені суми виплат.
Бюджетні кошти надаватимуться за такими напрямами та у розмірі:
- бюджетна субсидія на 1 га аграріям, які обробляють до 120 га земель сільськогосподарського призначення, передбачена в розмірі 4 тис. грн на 1 га;
- окрема бюджетна субсидія на 1 га для аграріїв з деокупованих територій та тих територій, на яких завершені бойові дії, передбачена в розмірі 8 тис. грн на 1 га;
- спеціальна бюджетна дотація для утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності передбачена для фермерів, що утримують від 3 до 100 корів, в розмірі 7 тис. грн на одну голову;
- спеціальна бюджетна дотація для утримання маточного поголів’я кіз та/або овець передбачена для фермерів, що утримують від 5 до 500 голів кіз та/або овець в розмірі 2 тис. грн на одну голову.
Заявки на отримання бюджетної допомоги подаються в ДАР після оприлюднення оголошення про початок прийому з 1 травня по 30 червня 2024 року.
Як подати заявку?
Зареєструйтесь в ДАР dar.gov.ua.
ДАР доступний для всіх аграріїв України, включаючи виробників сільськогосподарської продукції будь-якого розміру та напряму діяльності.
Для реєстрації вам знадобиться:
- Кваліфікований електронний підпис або BankID.
- Інтернет-зв’язок.
- Комп’ютер чи ноутбук.
- Електронна пошта та телефон.
Покрокова інструкція для реєстрації розміщена на сайті Департаменту агропромислового розвитку облвійськадміністрації: apk.adm-pl.gov.ua/ogoloshennya/derzhavniy-agrarniy-reiestr-dar.
Якщо вже зареєстровані в ДАР, то для отримання державної підтримки використовуйте покрокову інструкцію apk.adm-pl.gov.ua/storinka/yak-podatisya-na-dopomogu-na-prikladi-program-na-gektari-ta-na-koriv.

державна підтримка

державна підтримка    Твіт