Головна Оголошення

Стартувала акція «16 днів проти насильства», яка проходить з 25 листопада по 10 грудня, «Зроби крок. Чуйність перемагає насильство»

 Опубліковано: 30 листопада 2023, 11:30

Розв’язавши повномасштабну війну, росія намагається знищити не лише наші міста та будинки. Вони прагнуть зруйнувати нас ментально, психологічно. Постійні стреси, втрата роботи, розлука з близькими – часто громадянам важко самотужки впоратись з усім цим, що може перерости в домашнє насильство.
За даними МВС, лише за перше півріччя 2023-го кількість звернень щодо домашнього насильства зросла майже на 40%, порівняно з цим же періодом минулого року.

Що таке домашнє насильство?

Відповідно до статті 1 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» домашнє насильство – це діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

Які є види домашнього насильства та куди звертатися по допомогу?

Якщо випадки домашнього насильства вже мали місце

У такому випадку ви маєте бути готові протистояти наступним актам насильства.
Для цього слід:
• розповісти про насильство тим, хто може допомогти;
• продумати дії на випадок повторного насильства;
• визначити місце, куди можна піти у випадку загрози насильства;
• домовитися із сусідами, щоб вони викликали поліцію, якщо почують крики з квартири;
• у безпечному, але доступному місці заховати документи, певну суму грошей, книжку з номерами телефонів, інші важливі папери, певний одяг та необхідні ліки;
• унеможливити доступ до інформації про місце перебування потерпілої особи;
• визначити, що саме з цінних речей слід забрати з дому;
• заздалегідь знайти номери телефонів місцевих служб, які можуть надати необхідну підтримку.
ЗРОБИ КРОК. У випадку домашнього насильства

Якщо ви потребуєте консультації або роз’яснення з питань домашнього насильства слід звернутися за такими номерами телефонів:
102 – Національна поліція України;
0 800 213 103 – контакт-центр системи надання безоплатної правової допомоги;
0 800 500 335 або 116 123 – Національна «гаряча лінія» з питань протидії насильству та захисту прав дитини;
0 800 500 005, або з мобільного 116-123 (цілодобово) – Національна гаряча лінія з питань запобігання домашнього насильства, торгівлею людьми та гендерної дискримінації;
1547 – Державний кол-центр з питань запобігання домашньому насильству;
0 535 635 548 – Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, насильства, зокрема сексуального, пов’язаного із збройним конфліктом, яка функціонує на території Заводської міської територіальної громади.

Пам'ятай, що ніхто немає права тебе скривдити!    Твіт