Головна Оголошення

На Полтавщині достроково почали виплачувати пенсії за березень

 Опубліковано: 3 березня 2022, 10:08

Незважаючи на введений в країні воєнний стан, органи Пенсійного фонду України повинні забезпечити пенсійними виплатами своїх підопічних. На Полтавщині таких людей майже 414 тис. осіб. 
Від сьогодні, 2 березня, тобто раніше законодавчо встановленого терміну, літні люди почали одержувати соціальні гарантії за поточний місяць. На кінець дня у повному обсязі профінансовані пенсії колишніх військовослужбовців, а також пенсійні виплати тих, хто одержує виплати через 
поштові відділення та банківські установи, – з 4 по 10 березня і з 4 по 9 березня відповідно.
Причому переважна більшість пенсій перераховані на підставі урядової постанови від 16 лютого п.р., тому виплати почнуть надходити у підвищених розмірах. Звичайно, лише у тих випадках, коли підвищення законодавчо обґрунтовані.
Як зазвичай буває під час масових перерахунків, збільшення виплат у кожного пенсіонера буде різним, адже розраховується показник індексації за спеціальною формулою з урахуванням зростання інфляції і збільшення середньої заробітної плати за три попередні роки.
Найбільша кількість людей – понад 108 тисяч – одержать підвищення до ста гривень. Близько 89 тис. пенсій зростуть на суму від ста до двохсот гривень.
Зважаючи на те, що люди свого часу мали різні заробітки і мають у підсумку різну тривалість страхового стажу, зафіксовані і більш суттєві суми підвищень, зокрема::
- 350 – 400 гривень – 16, 3 тис. осіб;
- 400 – 450 гривень – 19,3 тис. осіб;
- 450 - 500 гривень – 19,3 тис. осіб.
У деяких полтавських пенсіонерів – а таких майже 26 тисяч – у березні пенсії зростуть на тисячу і більше гривень.
Аналіз, проведений у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Полтавській області, свідчить, що загальна потреба на виплату пенсій в регіоні у березні зросте майже на 142 млн грн. За оперативними даними, сума пенсійних виплат досягне 1 млрд 804,5 млн грн.
Крім того, тим людям, чиї пенсії не підпадають під індексацію (були призначені протягом останніх трьох років), з 1 березня буде здійснена щомісячна доплата у розмірі 135 грн.

Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області    Твіт