Головна Оголошення

Миргородське районне управління Головного управління ДСНС України у Полтавській області інформує

 Опубліковано: 27 лютого 2023, 13:45

Як свідчить статистика минулих років, з настанням теплої погоди значно загострюється ситуація з пожежами внаслідок необережного поводження з вогнем у лісопаркових зонах та при спалюванні сухої трави, сміття на об'єктах і у житловому секторі.

Проте багато людей не замислюються, що крім того, що вони забруднюють навколишнє середовище, це ще й дуже небезпечно. Неконтрольований вогонь підбирається до житлових будинків, надвірних споруд, в результаті чого виникають пожежі, які знищують матеріальні цінності. Іноді така необережність навіть коштує людського життя.

Тож в котре ЗВЕРТАЄМОСЬ до всіх мешканців громади, керівників підприємств, установ та організацій, що відповідно ст. 77-1 КУпАП «Самовільне випалювання рослинності або її залишків» у поточній редакції має наступний зміст:

Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, -

тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто від 3 тис. 060 грн. до 6 тис. 120 грн.).

 і на посадових осіб - від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.(тобто від 15 тис. 300 грн. до 20 тис. 400 грн.).

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, -

тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьохсот шістдесяти до семисот двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто від 6 тис120 грн. до 12 тис. 240 грн.).

і на посадових осіб - від однієї тисячі двохсот шістдесяти до однієї тисячі восьмисот  неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. (тобто від 20 тис. 400 грн. до 30 тис. 600 грн.).

Також нагадуємо Вам, що згідно ст. 77 КУпАП «Порушення вимог пожежної безпеки в лісах» - тягне за собою накладення штрафу на громадян від дев’яноста до двохсот сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто від 1 тис. 530 грн. до 4 тис. 590 грн.) та на посадових осіб - від двохсот сімдесяти до дев’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто від 4 тис. 590 грн. до 15 тис. 300 грн.).

Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження
з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело
до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, - тягнуть
за собою накладення штрафу на громадян від двохсот сімдесяти до дев’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто від 4 тис. 590 грн. до 15 тис. 300 грн.) та на посадових осіб - від шістсот тридцяти до однієї тисячі восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто від 10 тис. 710 грн. до 30 тис. 600 грн.).

 Враховуючи викладене, Миргородське районне управління Головного управління ДСНС України у Полтавській області закликає громадян суворо дотримуватися вимог пожежної безпеки. Відповідно до ст. 3 Конституції, людина, її життя, здоров’я та безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю

Будьте уважні та обережні, адже вогонь помилок не прощає.    Твіт