ГоловнаНовини

Об'єднуватися будемо, але з тими, з ким є майбутнє...

 Опубліковано: 21 березня 2018, 16:11

Урядом України створено умови для децентралізації влади і створення об’єднаних територіальних громад. Новостворені об’єднані громади демонструють позитивні результати. Незаперечним є факт, що тільки ті об’єднані громади мають перспективу на майбутній успішний розвиток, які об’єдналися добровільно і при цьому є самодостатніми.

Верхня Ланна та Федорівка між Карлівською та Ланнівською громадамиВерхня Ланна та Федорівка між Карлівською та Ланнівською громадами

«Ланнівська ОТГ, — як запевняє недавно обраний її голова Костянтин Удовиченко, — протягує руку співпраці Федорівці, а Федорівський сільський голова всупереч бажанню односельців не хоче об’єднуватись.» Нам здається, що новоспечений лідер громади, який про місцеве самоврядування знає поки що з газетних публікацій та розповідей старших товаришів, багато бере на себе та видає бажане за дійсне.

Нам депутатам здається, що жителі села Федорівки бачать своє майбутнє лише в об’єднаній територіальній громаді з центром у місті Карлівка, з яким воно має спільну межу, прекрасну (по нинішнім міркам) дорогу, ніж із віддаленим селищем Ланна, до якого можна добратися по розбитій на ухналь дорозі через село Нижня Ланна, яке об’єднавшись із селищем Ланна, створило Ланнівський ОТГ.

На нашу думку, у Ланнівської ОТГ немає майбутнього. Це — мертвонароджене дитя в результаті палкого бажання місцевого олігарха мати свою вотчину і керувати в ній місцевим самоврядуванням на свій розсуд. Чим керувалася обласна державна адміністрація, благословляючи створення ОТГ із об’єднання двох сільських рад , не зрозуміло. Яка ж це самодостатня об’єднана територіальна громада? Там що треба створювати відділ освіти на дві школи і два дитсадочки? Відділ культури на два сільських клуби та дві бібліотеки? Крім того селище Ланна географічно знаходиться у вкрай невигідному для центра громади місці — у крайній точці Карлівського району, межуючи з Харківською областю.

Вже сьогодні на потреби освітян у Ланнівській ОТГ не вистачає до кінця року близько 3 мільйонів гривень, які вони планують отримати з районного бюджету.

За перспективним планом децентралізації, розробленим Кабінетом Міністрів України, планувалося створити на території Карлівського району одну ОТГ з центром у місті Карлівка. Ланнівська ОТГ — це надумане утворення. Якщо до неї добровільно, ми підкреслюємо — ДОБРОВІЛЬНО — не приєднаються хоча б половина сільських рад Карлівського району, то вона не протягне і однієї каденції, а об’єктивно вимушена буде приєднатися до Карлівської ОТГ, яка обов’язково буде створена, бо це вимога часу.

Ось тому сьогодні так незграбно виглядають дії голови Ланнівської ОТГ Костянтина Удовиченка, який ще толком не навчившись керувати і працювати з людьми, вже обманом хоче примусити об’єднуватись людей, які цього не бажають, навішує ярлики на колег, у яких йому треба вчитись працювати, та лише беззастережно виконує вказівки олігарха, який його поставив, бо сам іще в житті нічого не зробив. Соромно за таких так званих лідерів. І хто ж тоді діє за чиєюсь вказівкою, і хто є безсловесною маріонеткою в руках місцевих керманичів-олігархів?

А люди — вони мудрі. Вони самі вирішать з ким об’єднуватися і як, в ім’я того, щоб на землі їхніх дідів щасливо жили їхні внуки. Децентралізації та ОТГ — бути. Але об’єднання для задоволення чиїхось хворобливих амбіцій ми не допустимо.

/За інформацією Інтернет-видання «Полтавщина»/

Виконавчий комітет    Твіт