ГоловнаНовини

На засіданні бюджетної комісії Полтавської облради прийняли її регламент

 Опубліковано: 10 квітня 2019, 18:37

Ірина Степаненко та Іван Сидоренко

На черговому засіданні бюджетної комісії Полтавської обласної ради розглянули 8 питань. На жаль, засідання, яке відбувалося у рамках закону та регламенту, проігнорували керівники структурних підрозділів ОДА та апарат облради.

Комісія облради з питань бюджету та управління майном провела чергове засідання. Усі члени комісії та зацікавлені особи попередньо отримали інформацію про засідання та порядок денний письмово та електронною поштою. Присутніми були 8 депутатів — членів комісії.

Засідання бюджетної комісії

На минулому засіданні депутати тимчасово відсторонили Миколу Бондара від виконання обов’язків голови бюджетної комісії без виключення його зі складу комісії, як голови, тому обов’язки голови комісії виконує Ірина Степаненко. Вона і була головуючим на засіданні.

Чому апарат облради саботує правомочне засідання комісії?

Апарат Полтавської обласної ради засідання саботував. Членам комісії довелося готувати його самим. На думку депутатів це неприпустимо, такі дії посадовців — це порушення законодавства, Регламенту роботи обласної ради та Положення про постійні комісії обласної ради, адже комісія є повноважною, якщо більшість членів присутні на засіданні.

— Апарат обласної ради не супроводжує роботу нашої комісії. Прошу внести питання щодо створення робочої групи із членів нашої комісії стосовно вивчення та надання відповідної оцінки діям посадових осіб виконавчого апарату Полтавської обласної ради, — наголосив секретар комісії Іван Сидоренко.

До наступного засідання члени комісії вивчать це питання. Потрібно зрозуміти причини ігнорування їх законної діяльності, а далі усі причетні повинні нести відповідальність в рамках законодавства.

Комісія прийняла регламент своєї роботи

На засіданні комісія затвердила Регламент своєї роботи. Це зумовлено тим, що Положення про постійні комісії обласної ради не дає чіткого розуміння усіх нюансів роботи комісій. Попередньо з документом мали змогу ознайомитись всі члени комісії, також вони могли внести свої пропозиції.

— Регламент на розгляд бюджетної комісії мною був запропонований ще у 2017 році, але на той час не знайшлося достатньої кількості голосів, щоб його затвердити та почати за ним роботу. Можу впевнено сказати, що сьогодні це питання вирішується. В.о. голови бюджетної комісії Іриною Степаненко було внесено Регламент на розгляд, додатково надані пропозиції депутатів. Він був направлений всім депутатам бюджетної комісії — хто хотів, той ознайомився та подав доповнення. У мене є пропозиція затвердити цей регламент, — зауважив депутат обласної ради Руслан Ляшко.

Руслан Ляшко

Віктор Щуров та Віталій Бабак

Депутати одноголосно прийняли рішення про затвердження Регламенту роботи комісії. Далі планують вийти на сесію з пропозицією прийняти положення про комісії у новій редакції.

Керівництво заборонило керівникам Департаментів ОДА бути на засіданні

Одна з важливих функцій комісії, які чомусь ігнорував тимчасово відсторонений голова комісії, Микола Бондар — контроль за використанням бюджетних коштів.

На комісію запросили керівників Департаментів та Управлінь ОДА, щоб прозвітуватися про виконання програм, які зараз фінансуються з бюджету. Крім того, члени комісії хотіли дізнатися про виділення коштів на них.

Але, на жаль, керівники структурних підрозділів на засідання не з’явилися. За їх словами, це не дозволило зробити керівництво.

Віталій Бабак

Андрій Сімонов

В.о. голови комісії Ірина Степаненко наголосила, що це неприпустимо.

— Ми прийняли рішення висловити неприпустимість порушення з боку відповідних керівників підзвітності та підконтрольності в частині делегованих повноважень, зобов’язавши останніх повідомити причину неявки та неподання запитуваної інформації, а порушені ч. 6 ст. 47, ст. 72 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та ст. 34 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», а також будемо ініціювати питання щодо притягнення до відповідальності керівництва обларади через перешкоджання законній діяльності депутатів за ст. 361 Кримінального кодексу України.

Борги комунальних підприємств та шляхи вирішення проблем

Серед запрошених керівників комунальних підприємств на засідання прийшли тільки представники «Полтававодоканалу» та «Полтавапаливо». Фінансово-господарська діяльність обох є збитковою. Тепер депутати чекають на звіт керівників підприємств на наступному засіданні.

Загалом, найгірша ситуація на ПОКП «Полтавафарм». Ні представник, ні керівник підприємства на засідання не з’явились. Члени комісії прийняли рішення створити робочу групу з вивчення фінансово-господарського стану підприємства. Висновки робоча група має надати до 1 червня.

Громади невдоволені. Перспективний план треба змінювати

Полтавщиною шириться невдоволення прийняттям Полтавською ОДА Перспективного плану формування територій громад. Документ у попередній редакції не відповідав інтересам місцевих громад. Тому це питання теж винесли на комісію. Проект треба актуалізувати з урахуванням зауважень Кабінету Міністрів України та позицій громад.

На засіданні виступили представники Заводської, Остап’ївської, Войнівської, Зеленківської та Філенківської громад.

На думку Віталія Сидоренка, голови Заводської міської ради, громаду треба утворювати з центром у місті, яке ще й має потужну промисловість. А от створювати ОТГ навколо села Токарі, як цього добивався Микола Бондар — неефективно.

Віталій Сидоренко

— Користуючись певними амбіціями та іншими почуттями, пан Бондар вирішив переламати через коліно місто Заводське і зробити громаду на території своєї сільради, де у нього сільськогосподарський кооператив. Але Київ не підтвердив, що ця громада має право на життя, — наголосив Віталій Сидоренко.

Інша проблема у жителів Войнівської та Зеленківської сільрад. Їх без їхнього ж відому намагалися приєднати до Коломацької ОТГ Полтавського району. Але вона не має достатньо ресурсів. Крім того, територія та населення громади теж є зовсім незначними.

Голова Войнівської сільради Анатолій Бугай

Своє невдоволення висловили сільский голова Войнівки Микола Бугай та Зеленківки Олександр Морщавка. Микола Бугай наголосив, що його сільрада зараз спроможніша за Коломацьку ОТГ.

Свій висновок по цим громадам надала і директор Центру розвитку місцевого самоврядування Ірина Балибіна. Вона впевнена, що План у минулій редакції не відповідає вимогам законодавства та критеріям спроможних громад.

Ірина Балибіна

Фахраддін Мухтаров та Юрій Тимоха

Комісія прийняла рішення рекомендувати Полтавській ОДА актуалізувати проект Перспективного плану формування територій громад Полтавської області з врахуванням звернень та скарг Заводської, Остап’ївської, Войнівської, Зеленківської, Філенківської громад Полтавської області та внести на розгляд чергової сесії Полтавської обласної ради проект змін до проекту Перспективного плану формування територій громад Полтавської області для його схвалення.

Зал засідань обласної ради треба відновлювати швидше

Комісія також перевірила те, як йде відновлення залу засідань Полтавської обласної ради. Основні роботи виконані на 90%. Усі комунікації замінені. У приміщенні необхідно покласти ковролін, дофарбувати стіни.

— Закінчити роботи планують у середині липня. До цього часу встановлять меблі та підключать мережу для голосування. Бачимо, що роботи йдуть. Але ми рекомендуємо підсилити роботу, — наголосила Ірина Степаненко.

Огляд робіт у залі засідань

На наступне попросила надати інформацію з приводу коштів, чи їх вистачає та звіт по об’єкту.

Вирішення проблем місцевих громад

Комісія також заслухала звернення директора Хорольської районної лікарні Михайла Винограда. Ця лікарня обслуговує території з охватом в 250 тисяч мешканців, але реконструкція лікарні не проводиться та не виділені кошти для формування комплексу обладнання для діагностики та лікування хворих.

Одноголосним рішенням комісії було рекомендовано Полтавській ОДА передбачити видатки в сумі 5655,1 тис. грн. на проведення реконструкції частини приміщень Хорольської ЦРЛ під терапевтичне відділення з блоком анестизіології і інтенсивної терапії та рентген-хірургічним блоком.

В.о. голови комісії, Ірина СТЕПАНЕНКО

Виконавчий комітет    Твіт