Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/zmr/public_html/news/include/core/security.php on line 204

Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/zmr/public_html/news/include/core/security.php on line 236
День Української Державності

 ГоловнаНовини

День Української Державності

 Опубліковано: 28 липня 2022, 08:16

28-го липня 2022 року Україна відзначає День Української Державності.

Про що День Української Державності?

Чому ми святкуватимемо його одночасно з Днем Хрещення Київської Русі?

День Української Державності має на меті затвердити спадкоємність понад тисячолітньої історії українського державотворення та протидіяти історичним фейкам про єдність походження українського та російського народів.

Ми маємо знати, що перші історичні згадки про українське державотворення - стосуються заснування столиці Давньоруської держави - міста Києва та подіями, пов'язаними з діяльністю князя Київського Володимира. У 988 році він прийняв християнство як державну монорелігію. Це був цивілізаційний вибір для України. Християнство сприяло піднесенню культури, освіти, писемності.

Саме на вшанування видатного державотворця Київського князя Володимира Великого у День Хрещення Київської Русі - України - 28 липня - встановлено День Української Державності.

Державотворчі традиції Київської Русі продовжили, зокрема, Галицько-Волинське князівство, Українська козацька держава, Українська Народна Республіка, Західноукраїнська Народна Республіка, Українська Держава гетьмана Павла Скоропадського, Карпатська Україна та сучасна незалежна Україна.

День Української Державності нероздільно пов'язаний із військовими тисячолітніми традиціями, з історією українського конституціоналізму, з прагненнями до свободи та самостійності та державними символами. 

Ми маємо знати та пишатися досягненнями нашої держави на шляху її становлення. Бо є чим - Україна має понад тисячолітню історію українського державотворення!

День Української Державності

Виконавчий комітет    Твіт