ГоловнаНовини

Члени бюджетної комісії облради прийняли рішення тимчасово відсторонити голову

 Опубліковано: 27 березня 2019, 08:32

У Полтавській обласній раді відбулося засідання бюджетної комісії. Частина депутатів висловили своє незадоволення роботою голови комісії Миколи Бондара

Крім того, вони запропонували збільшити кошти Фонду розвитку територій області та прийняти новий план роботи комісії на 2019 рік. Засідання комісії ініціювали більшість її членів, які не задоволені роботою голови. Ініціативу до апарату обласної ради вони подали минулої п’ятниці. Депутати виступили із заявою про невдоволення роботою голови комісії Миколи Бондара. Вони вважають, що діяльність комісії організована незадовільним чином. Крім того, запропонували тимчасово відсторонити голову комісії від виконання обов’язків, без виключення його з її складу, як голови. У такому випадку обов’язки голови комісії виконуватиме його заступник Ірина Степаненко.

Ініціатором листа, який підписали 9 депутатів, став Віталій Бабак.
— Комісії, як такої, у нас не існує. Робота не організована. Немає контролю за надходженнями до бюджету та його використанням. Потрібно працювати у повному обсязі, — наголосив депутат обласної ради Іван Сидоренко.

З такою ж позицією виступили ще 8 членів комісії. Кожен з них наводив аргументи, чому заявили про тимчасове відсторонення від виконання обов’язків голови комісії чому Миколи Бондара. Більшість скаржилися на відсутність комунікації. А це, на їх думку, заважає працювати ефективно.
Голова Полтавської облради Олександр Біленький наголосив, що це питання має вирішуватися на сесії обласної ради. Депутатський корпус колегіально призначає комісії, він же має повноваження змінювати їх склад.

Свої аргументи навела і член комісії:
— Прийняття даного рішення жодним чином не суперечить чинному законодавству. Так, у відповідності до п.2 ст.47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» постійні комісії обираються радою на строк її повноважень у складі голови і членів комісії. Всі інші питання структури комісії вирішуються відповідною комісією. Тому відсторонення Бондара Миколи Митрофановича, саме від виконання обов’язків голови комісії, не є його переобранням чи виключенням з комісії, що є прерогативою виключно обласної ради, а є лише повноважним структурним рішенням комісії. Ми не підміняємо функції, які є виключною компетенцією пленарного засідання ради, а лише вирішуємо структурне питання комісії без зміни її складу та кількості для оперативної організації її роботи, — зазначила Ірина Степаненко.

Комісія пропонує збільшити кошти, якими розпоряджатимуться депутати

Микола Бондар залишив залу засідання. Комісія у складі більшості членів далі продовжила свою роботу за головування заступника голови комісії Ірини Степаненко. З такою пропозицією виступив Іван Сидоренко, який є секретарем комісії, який наголосив на тому, що робота продовжується згідно чинного законодавства та Положення про постійні депутатські комісії обласної ради та її Регламенту.
Депутати ще раз акцентували увагу на своєму рішенні тимчасово відсторонити від виконання обов’язків голову комісії Миколу Бондара, без виключення його з її складу, як голови, та прийняли відповідне рішення.

Далі депутати виступили з ініціативою збільшити кошти Фонду розвитку територій області. Це платежі, які кожен обласний обранець отримує для розвитку свого округу. Депутати впевнені, що так можна буде збільшити кількість питань, які вирішуються на місцях. Адже депутати, які там постійно працюють, краще знають проблематику.

Після затвердження комісія працюватиме за новим планом

Депутати також обговорили план роботи комісії та затвердили його. Над проектом працювали всі її члени. До цього члени комісії кілька разів не затверджували план.
Рішенням бюджетної комісії було затверджено план роботи комісії на 2019 рік.
Депутати також вирішили, що кожен матиме змогу внести до плану свої пропозиції після ретельнішого обговорення. Наступне засідання комісії планують провести 10 квітня.

Сергій САВЧЕНКО, голова правління ГО «Соборність нації»

Виконавчий комітет    Твіт