Стандартна версія

 Головна Підприємцю

Підприємцю

Інформаційний пункт підприємця

Відповідальна особа за проведення моніторингу, інформування та надання інформації щодо реалізації державних та міжнародних програм підтримки бізнесу Павелко Юлія Анатоліївна – головний спеціаліст відділу економічного розвитку та інвестицій виконавчого комітету Заводської міської ради.

тел.: (05356) 3-56-92, е-пошта: office@zv.gov.ua

 

Залучення грантових та інвестиційних коштів

Полтавська обласна військова адміністрація спільно з Громадською спілкою «Агрокластер Грант» вивчає зацікавленість територіальної громади та її товаровиробників агропромислової продукції у залученні грантових та інвестиційних коштів за наступними напрямками:
- інтеграція агровиробників у переробку на умовах контрактного вирощування зернових, олійних та овочевих культур;
- товарного кредитування для агровиробників на вирощування зернових, олійних та овочевих культур;
- доступ до аграрних інновацій (послуги з впровадження точного землеробства, діджиталізація аграрного виробництва, проведення комплексного агрохімічного аналізу);
- відновлення зрошувального землеробства;
- сервісні послуги з обробітку ґрунту, посіву, догляду то обмолоту урожаю;
- збут вирощеної та переробленої продукції в країни Європи, Азії та Африки.
В разі зацікавленості у співпраці просимо повідомити Заводську МТГ для подальшої комунікації та співробітництві за даними напрямками 0535635692 відділ економічного розвитку та інвестицій Юлія Павелко.

 

Програма урядових грантів єРобота

єРобота допоможе вам відкрити бізнес або розширити існуючий! Головне - бути готовим працювати та створити таку можливість для інших!
Більше інформації про умови кожного гранту, приклади бізнес-плану та реєстраційну форму можна знайти за посиланням: diia.gov.ua/services/categories/biznesu/yerobota
Заповнюйте заявку на грант. Бо є робота!
Гранти для бізнесу - ПОВА

Каталог з інформацією про малий та середній бізнес, який виробляє продукцію із доданою вартістю. Компанії представляють сільськогосподарську галузь, харчову, легку та важку промисловості.
Ця збірка створена для популяризації діяльності місцевого бізнесу. Виробники Полтавщини (Каталог малого та середнього бізнесу).

 

ЖИТЛО +5 для внутрішньо переміщених осіб у приймаючих громадах в Україні

В рамках реалізації міжнародної програми UA Habitat Program «ЖИТЛО +5 для внутрішньо переміщених осіб у приймаючих громадах в Україні» за напрямком «ЗАЙНЯТІСТЬ ВПО» поширюємо опитувальник серед зацікавлених представників МСП громади, який доступний за посиланням: forms.gle/9QvqqfNzWD2rcw119.

 

Щодо проведення інформаційної кампанії

Міністерство економіки України проводить інформаційну кампанію щодо реалізації програми з надання компенсації роботодавцю за облаштування робочих місць для працевлаштованих осіб з інвалідністю, яку реалізує Міністерство економіки України та Державна служба зайнятості згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2023 № 893. Метою програми є збільшення кількості інклюзивних робочих місць та сприяння розвитку підприємств, що беруть на роботу осіб з інвалідністю, руйнація стереотипів, пов'язаних із труднощами забезпечення робочого простору при працевлаштуванні фахівця з інвалідністю.
Метою інформаційної кампанії є збільшення рівня обізнаності серед фахівців з інвалідністю та роботодавців регіону про можливості програми компенсації за облаштування робочих місць. Матеріали розміщено за посиланням: cutt.ly/Gw5dTzrQ.

 

Грантова програма «Власна справа»

Нагадаємо, за грантовою програмою «Власна справа” українці можуть отримати мікрогрант від 50 до 250 тис грн. Кошти можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення. Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов'язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту. Українці, що отримали мікрогранти у 2022 році, створюють близько 8000 нових робочих місць.
Цього року на програму «Власна справа» бюджетом передбачено 1,8 млрд грн, що дозволить видати близько 10 000 мікрогрантів.
Урядовий проект єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подача заявки на всі напрямки програми єРобота здійснюється через портал Дія.

 

ПРОГРАМА КОМПЕНСАЦІЙ 25 % ВАРТОСТІ НА С/Г ТЕХНІКУ

В Україні стартувала відновлена Урядом програма часткової компенсації державою вартості сільгосптехніки та обладнання українського виробництва.
Аграрії зможуть отримати компенсацію розміром 25% від вартості цієї техніки, купуючи техніку від виробників з переліку. Імпорт сільгоспмашин та обладнання може зменшитись до 10%.
Наразі до оновленого переліку увійшло 964 номенклатурних позицій продукції 21-го українського виробника сільгоспмашин та обладнання.
Щоб отримати часткову компенсацію від держави вартості придбаної техніки чи обладнання, агровиробник має обрати постачальника з переліку на сайті Мінекономіки, придбати необхідну техніку, подати до уповноваженого банку заявку та підтвердні документи.
Заявки щодо включення техніки та обладнання до переліку в поточному бюджетному періоді подаються до 31 жовтня. Техніка та обладнання за заявками, поданими після 1 листопада може бути включена до переліку на наступний рік.
Довідково:
Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 8 березня 2024 р. № 275 (зміни, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України від 27 травня 2013 р. № 369 і від 1 березня 2017 р. № 130).

 

Основне про держпрограму «Доступні кредити 5-7-9»

Державну програму «Доступні кредити 5-7-9» створили за ініціативою Президента України та Кабміну, щоб підтримати розвиток малого бізнесу. ФОП або юридична особа, що є учасником програми «Доступні кредити 5-7-9», може отримати позику до 50 млн грн на строк до 3 або до 5 років, залежно від цілей фінансування. Крім того, ставки 7 та 9% можна зменшити, створюючи нові робочі місця. Так, за кожного найнятого працівника бізнес отримує знижку 0,5% річних. Проте зауважте, що ставка не може бути нижчою за 5% річних. Пільговий державний кредит «5-7-9» для бізнесу дають з певною метою. Це може бути:
• купівля та ремонт приміщень;
• придбання чи модернізації основних засобів;
• придбання прав інтелектуальної власності; рефінансування наявної заборгованості.

 

ГРАНТИ ДО 8 МЛН ГРН

Уряд започаткував програму грантів для підприємців, які хочуть створити або розвинути свій бізнес у сфері переробки. Держава надає їм до 8 млн грн безповоротної допомоги для реалізації виробничих проектів.
Отримати фінансування можуть ФОПи або юридичні особи, які:
• не розміщені і не провадять діяльність на тимчасово окупованих територіях станом на момент подання заявки;
• не провадять господарську діяльність на території рф;
• не належать до підсанкційних осіб;
• не є банкрутами, не перебувають у стадії банкрутства;
• мають кінцевих бенефіціарів-громадян України.
Перша тисяча заявників отримує грант у розмірі 70% від вартості проекту, для наступних учасників держава надає кошти у розмірі до 50% вартості проекту. також учасники також можуть залучити додаткові кредитні кошти – до 16 мільйонів гривень за програмою “5-7-9” під 0% на 5 років.
Щоб долучитись до програми, підприємцю необхідно підготувати бізнес-план та подати разом із заявкою та документами для верифікації діючого підприємства через Портал Дія. АТ “Ощадбанк” протягом 10 днів здійснює оцінку бізнес-плану, перевірку ділової репутації отримувача, а також проводить з ним співбесіду. Рішення про надання гранту приймається Мінекономіки на основі оцінювання банку.
Кошти перераховуються на банківський рахунок заявника на чітко визначені цілі: придбання основних засобів виробництва, витрати на їх доставку та введення в експлуатацію. На обладнання накладається заборона відчуження до виконання умов за грантом. У випадку руйнування переробного підприємства внаслідок збройної агресії рф держава компенсує отримувачу його власний внесок у повному обсязі.
За умовами програми учасники зобов’язані протягом 3 років з дня отримання гранту сплачувати податки, збори та ЄСВ у розмірі отриманих коштів та створити не менше 25 робочих місць. Якщо ці вимоги не виконуються, отримувач повинен самостійно повернути різницю між сумою отриманого гранту та фактично сплаченими платежами.

 

До 1 млн грн — як ветеранам і членам їхніх сімей отримати гранти

На порталі «Дія» можна подати заявку на грант для створення або розвитку ветеранського бізнесу. Розповідаємо, як ветеранам та членам їхніх сімей отримати грант.
Українські ветерани та члени їхніх сімей можуть подати заяву про грант. Гроші можна спрямувати на започаткування власної справи або розширення бізнесу. Рішення про надання гранту ухвалює Державна служба зайнятості. Розмір гранту може становити:
• до 250 000 грн — отримувач гранту повинен створити одне робоче місце;
• до 500 000 грн — отримувач гранту має створити два робочі місця;
• до 1 млн грн — подати заяву може лише ветеран, який зареєстрований як ФОП від трьох років. Програма покриває 70% вартості проєкту. Отримувач гранту має створити чотири робочі місця. 
Як податися
• Заповнити онлайн-заяву на порталі diia.gov.ua.
• Прикріпити бізнес-план. Для консультації та отримання допомоги у написанні бізнес-плану можна звернутися до партнерів програми.
Підписати електронним підписом та відправити.

 

До уваги аграрних підприємців

25 червня 2024 року розпочалися офіційні переговори про вступ України до Свросоюзу. Це передостання і найскладніша стадія євроінтеграції. Після неї лишається останній етап - схвалення Радою ЄС, Свропарламентом і підписання договору. ЄС проводитиме глибокий аналіз українського законодавства на відповідність європейським стандартам, визначатиме спільні та суперечливі моменти, узгоджуватиме окремі пункти, обговорюватиме з українською стороною, що саме має змінити наша держава, а що може залишитися без змін. Одним з найважливіших компонентів входження України до СС є прийняття законів і нормативно-правових актів, які мають відповідати Спільній аграрній політиці (САП). У межах виконання зобов’язань у рамках Угоди про Асоціацію між Україною та СС, а також положень Ukraine Facility Plan, Міністерством аграрної політики і продовольства України за підтримки Проекту ЄС «Інституційна та політична реформа дрібномаштабного сільського господарства» в Полтавський області розпочато реалізацію пілотного проекту з запровадження Мережі збору даних сталого розвитку аграрних підприємств (FADN) для моніторингу їх розвитку та розуміння впливу заходів, вжитих в рамках САП. В ході реалізації пілотного проекту передбачається надання аграрним підприємством інтерв’юеру даних відповідно до опитувальника FADN (додається). Відповідно до вимог СС дані, які надає підприємство інтерв’юеру, є конфіденційними і будуть використані для адаптації опитувальника FADN в Державний аграрний реєстр.

Анкета опитувальник FADN

 

Щодо приєднання до Каталогу «Експортний потенціал Полтавщини»

Для отримання додаткових можливостей просування товарів та послуг підприємств Заводської МТГ за кордон пропонуємо приєднатися до Каталогу «Експортний потенціал Полтавщини». Агенція регіонального розвитку Полтавської області «Офіс євроінтеграції» спільно з Офісом з розвитку підприємництва та експорту, центрами підтримки підприємців Дія. Бізнес у Полтаві й Кременчуці, а також Полтавською міською радою формують Каталог «Експортний потенціал Полтавщини», який міститиме інформацію про дійсних експортерів регіону. Потрапивши до переліку експортерів, Ви отримаєте додаткові можливості для просування своїх товарів за кордоном. Оскільки сформований Каталог експортерів поширюватиметься серед посольств, міжнародних партнерських організацій та безпосередньо імпортерів, що бажають знайти потенційних надійних партнерів в Україні. Доєднатися до Каталогу «Експортний потенціал Полтавщини» може будь-яке українське підприємство, незалежно від розміру компанії та сфери діяльності, яке має експортний досвід і зареєстроване на території Заводської МТГ. Подати заявку можна за посиланням: cutt.ly/NevBjewu.

 ОНОВЛЕНО 19.08.2024


    Твіт