Головна Коронавірус

Коронавірус

23 лютого 2022, 10:39

Для реалізації цього проєкту мобільні бригади вакцинації працюватимуть у 7 західних областях України: ◾Волинській; ◾Закарпатській; ◾Івано-Франківській; ◾Львівській; ◾Рівненській; ◾Тернопільській; ◾Чернівецькій. Увага буде сконцентрована на населених пунктах, де показники охоплення вакцинацією серед людей у віці 60+ найнижчі. Проєкт має на меті захистити насамперед осіб віком від 60 років, які знаходяться в групі ризику, маломобільних осіб та членів їхніх сімей і не можуть виїхати до вже наявних пунктів вакцинації. Проєкт триватиме до кінця березня і охопить понад 300 невеликих населених пунктів.

23 лютого 2022, 10:37

Чи ефективні антибіотики проти COVID-19? Дамо відповідь одразу: антибіотики не діють на віруси, а COVID-19 має саме вірусне походження. Антибіотики ж діють лише на бактерії, тому боротися з коронавірусом антибактеріальними препаратами недоцільно та навіть шкідливо. Чи треба приймати антибіотики для «профілактики» COVID-19? Ні. Така «опція» взагалі має бути виключена, адже вони не діє на коронавірус. Антибіотики варто приймати, коли для цього є показання, а не з метою так званої «профілактики». Чим шкідливий неконтрольований прийом антибіотиків?

22 лютого 2022, 09:34

COVID-19 може мати різні прояви та наслідки для здоров’я. Серед них — неврологічні та психічні ускладнення. Неврологічні та психічні наслідки після COVID-19 можуть виникати навіть за безсимптомного перебігу коронавірусу. Згідно з дослідженням, у тих, хто перехворів на COVID-19, могли бути: втома або ж біль у м’язах; головний біль; головний біль разом із запамороченням; проблеми зі сном; тривога і депресія; труднощі під час ходьби; зміна нюху чи смаку; сплутаність свідомості; нервове збудження.

22 лютого 2022, 09:28

Маєте симптоми COVID-19, але не уклали декларацію з сімейним лікарем? Міністерство охорони здоров'я публікує алгоритм, що має робити пацієнт у таких випадках⬇ За відсутності сімейного лікаря пацієнту слід звернутися до гарячої лінії COVID-19. За номером гарячої лінії пацієнту підкажуть, як діяти. ◾Номер гарячої лінії конкретного регіону можна знайти на сайті відповідної облдержадміністрації. ◾Всеукраїнський контакт-центр МОЗ із протидії поширенню коронавірусної хвороби: 0 800 60 20 19 (працює цілодобово). Також можна зателефонувати за номером 103.

18 лютого 2022, 09:50

Ще не вакцинувались? Збережіть пост, щоб не забути, які документи потрібно мати з собою, щоб отримати щеплення. Обрати найближчий пункт вакцинації проти COVID-19 можна за посиланням

18 лютого 2022, 09:48

Препарат допущено до екстреного медичного застосування в Україні за результатами проведеної експертизи. Раніше #МОЗ підписав контракт із його виробником препарату — компанією Pfizer — на постачання в Україну 300 тис. курсів «Паксловіду». Зараз узгоджується графік його поставки. Препарат «Паксловід» призначений для використання у першу чергу для пацієнтів із груп ризику з метою уникнути погіршення стану та переходу захворювання із легкого чи середнього ступеня тяжкості до важкого та уникнути госпіталізації.

17 лютого 2022, 09:09

Грип та COVID-19 — респіраторні захворювання, які викликаються різними вірусами, тому і вакцини потрібні різні. Але є хороша новина — щеплення можна робити одночасно, проте в різні руки. Епідемічний сезон захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції триває до травня, тому ще не пізно захистити себе! Вакцинація — найдієвіший спосіб профілактики як COVID-19, так і грипу. Більше про грип та його профілактику читайте на сайті Центру громадського здоров’я➡ https://bit.ly/3Jo0qKK.

17 лютого 2022, 09:02

📍 Одна з доступних в Україні вакцин від COVID-19 — інактивована вакцина CoronaVac від фармацевтичної компанії Sinovac Biotech. Ця вакцина містить у своєму складі неактивний, «вбитий» вірус. Наш організм пізнає в ньому «ворога» та вчиться виробляти антитіла та Т-клітини до нього, щоб у разі зіткнення з реальною загрозою, швидко нейтралізувати її. ☝️ Вакцину CoronaVac можна використовувати як для перших двох, так і для додаткової чи бустерної дози, але тільки після базового курсу цією ж вакциною.

16 лютого 2022, 13:16

Пройшли базовий курс вакцинації 6-9 місяців тому? Ось три причини записатись на бустерне щеплення прямо зараз⬇

16 лютого 2022, 13:15

COVID-19 часто можна сплутати з іншими вірусними захворювання або тими, що викликають схожі симптоми. До прикладу, сезонна алергія також може спричинити кашель, нежить та утому. А от підвищення температури все ж таки частіше зустрічається у людей із COVID-19. Більше про різницю симптомів та станів, пов’язаних із COVID-19 та сезонною алергією, дивіться в інфографіці⬇ Нагадаємо, що за наявності симптомів вірусного захворювання краще пройти тест на коронавірусну інфекцію. Детальніше➡ https://bit.ly/3GSv4dH

9 лютого 2022, 09:49

Бригади можуть використовувати для щеплення будь-яку наявну вакцину від COVID-19 – CoronaVac від Sinovac, Comirnaty від Pfіzer, Moderna або AstraZeneca, в тому числі для щеплення маломобільних громадян.

9 лютого 2022, 09:24

З 10 до 5 днів: в Україні скоротилась тривалість амбулаторного та стаціонарного лікування пацієнтів із COVID-19. ▪Що змінилось? Якщо раніше хворий мав перебувати на лікуванні не менше ніж 10 днів від дати появи симптомів або ж від дати отримання позитивного тесту, то тепер цей термін скоротився до 5 днів. ▪Від якої дати вести відлік? Від дати появи симптомів або від дати отримання позитивного результату тестування. ▪Чи потрібно після 5 днів робити ПЛР-тест? Якщо у пацієнта немає симптомів, то не потрібно, і самоізоляцію можна завершувати на 6-й день.

8 лютого 2022, 09:46

Міністерство охорони здоров'я України нагадує лікарям, яку інформацію потрібно внести в Електронну систему охорони здоров'я, щоб згенерувався COVID-сертифікат на підставі бустерної дози.

7 лютого 2022, 09:18

Ваші дані про вакцинацію не відображаються або відображаються з помилками? Підліткам віком від 12 до 17 років відмовили у вакцинації? Ви проживаєте на тимчасово окупованій території і вам відмовили у вакцинації?  Відповіді на найпоширеніші звернення громадян щодо вакцинації від COVID-19 зібрані в пам’ятці 👉 https://bit.ly/zvernenya_jan_22

4 лютого 2022, 09:02

За минулий тиждень, за інформацією Центр громадського здоров’я України, на ГРВІ, в тому числі і COVID-19, захворіли більше 413 тисяч людей. З них 40% — це діти віком до 17 років. Також вже було виявлено випадки захворювання на віруси грипу. Дані свідчать, що наразі в Україні триває дуже високий рівень інтенсивності епідпроцесу. Саме тому потрібно дотримуватись всіх протиепідемічних правил⬇, адже ризик захворіти на COVID-19, грип чи будь-які інші віруси респіраторної групи інфекцій залишається високим.

4 лютого 2022, 08:58

Мільйони посилок, сотні тисяч комунальних платежів та виплати пенсій — все це будні працівників поштових відділень. Вони щодня ризикують заразитися COVID-19 через значну кількість соціальних контактів. Для людей таких ризикових професій вакцинація є пріоритетом. Відвідуйте улюблену роботу безпечно та захищено. Не ризикуйте власним життям — вакцинуйтеся! Список пунктів щеплення та центрів масової вакцинації👉 https://vaccination.covid19.gov.ua/list Для позначення безпечного простору у відділеннях використовуйте наліпки «Ми вакциновані».

31 січня 2022, 09:15

У січні та лютому 2022 року на території Миргородського району працюватимуть виїзні мобільні бригади для вакцинації вразливих груп населення від COVID-19. Про місце та час проведення щеплень жителів населених пунктів буде повідомлено додатково уповноваженими на це особами.

31 січня 2022, 09:12

Постанова КМУ №677 не стосується правил отримання бустерної дози. Вона регулює питання, пов’язані з отриманням та використанням COVID-сертифікатів. Загальні рекомендації щодо бустерних доз лишаються без змін: ➖ людям, які пройшли повний курс вакцинації, бустерна доза вводиться через 6-9 місяців ➖ окремій категорії людей - імунокомпрометованим - бустерна доза вводиться через 3-6 місяців після додаткової дози.

31 січня 2022, 09:08

Президент України Володимир Зеленський заявив, що альтернативи вакцинації для подолання COVID-19 пандемії та збереження життя немає, та закликав громадян щепитися. “Є усі шанси сподіватись, що 2022 рік може бути останнім для пандемії COVID-19. Для цього потрібен високий рівень охоплення щепленнями. Ми маємо бути вакцинованими, щоб бути здоровими. І це безальтернативно”, – заявив Президент у відеозверненні за підсумками засідання Ради національної безпеки й оборони в понеділок у Києві.

31 січня 2022, 08:56

Бустерна доза необхідна для того, щоб посилити ефективність вакцини, яка з часом знижується. В Україні дозволили бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих осіб віком від 18 років. Оптимальний термін її введення – від 6 до 9 місяців другої дози. Для бустерної дози використовують м-РНК-вакцини: Moderna або Comirnaty від Pfizer-BioNTech. Рекомендовано дотримуватися наступних схем: перші дві дози Moderna або Pfizer + бустер Moderna або Pfizer перші дві дози AstraZeneca (Covishield, SKBio) + бустер Moderna або Pfizer перші дві дози CoronaVac

28 січня 2022, 11:10

❌ МІФ №1: Новий сорт бавовни стерилізує населення На різних маргінальних сайтах, а також користувачами у соцмережах поширюється новий міф. Автори заявляють, що в США начебто було схвалено новий генетично модифікований сорт бавовни «як потенційне вирішення проблеми голоду серед людей», і це розпочне процес «стерилізації населення Землі за допомогою ГМО». ✅ ФАКТ: Численні дослідження не підтвердили припущення, ніби продукти ГМО здатні несприятливо впливати на показники фертильності та провокувати безпліддя.

28 січня 2022, 11:08

Бустер – для людей, які отримали базовий курс щеплення 6-9 місяців тому і яким необхідно поновити захист від COVID-19. Додаткова доза – для людей, у яких ослаблений імунітет через важкі хвороби. Її роблять через 28 днів – 3 місяці після основного курсу щеплень. Бустер подовжує дію COVID-сертифікату, а додаткова доза – ні. Ще більше відмінностей – в інфографіці. Вакцинація рятує життя. Захистіть себе від важкого перебігу та смерті від COVID-19. Запишіться на вакцинацію!

28 січня 2022, 10:49

Залишайтесь вдома та обмежте контакти з іншими людьми Доречно також повідомити людей, з якими ви напередодні мали фізичний контакт, про позитивний результат тестування. До прикладу, якщо працюєте у великому колективі. Це потрібно, щоб унеможливити подальшу передачу вірусу. Зв'яжіться зі своїм сімейним лікарем та дотримуйтесь його інструкцій НСЗУ Національна служба здоров'я України вже детально пояснювала, як можна бути на зв’язку зі своїм сімейним лікарем https://cutt.ly/II6XWrv

19 січня 2022, 09:54

Понад 10 млн українців мають COVID-сертифікати, що підтверджують вакцинацію від коронавірусної хвороби. 9,6 млн – це «зелені» сертифікати про 2 дози та 483 тисячі – «жовті», які підтверджують одну дозу вакцинації від СOVID-19 300 тисяч людей згенерували сертифікати «про одужання» 14 тисяч – документи, які генеруються на підставі негативного ПЛР-тесту Незабаром МОЗ спільно з Мінцифрою запускає COVID-документ, який можна буде отримати після введення бустерної дози щеплення (https://bit.ly/3GI3a4B).

19 січня 2022, 09:53

Тенденції щодо поширення «Омікрону» у світі свідчать про те, що Україна теж не уникне нового спалаху коронавірусної хвороби. Водночас медична система постійно вдосконалюється до чергового навантаження. Важливо, щоб кожен дотримувався протиепідемічних правил, адже темпи захворюваності поступово зростають. Як і раніше, ефективними у боротьбі з пандемією залишаються прості правила: правильне використання захисних масок дотримання дистанції регулярне миття рук вакцинація від #COVID19

19 січня 2022, 09:51

Звіти на основі підтверджених випадків нового штаму свідчать, що у хворих на «Омікрон» найчастіше спостерігають: ✔️ нежить (73%) ✔️ головний біль (67,5%) ✔️ втому (63,5) ✔️ чхання (60%) ✔️ біль у горлі (59,6%) Водночас не виявлено суттєвої відмінності від симптомів штаму «Дельта», який наразі домінує в Україні. У разі зараження на цей штам, разом із вказаними вище симптомами, також спостерігається кашель (43,5%), хриплий голос (35,7%), озноб чи тремтіння (30%), лихоманка (29,4%), втрата/спотворення нюху та/або смаку (23,7%) тощо.

17 січня 2022, 11:26

В Україні двома дозами вакцини проти коронавірусу щеплені понад 1 млн 97 тис. працівників освіти, це майже 92% від загальної кількості. Такі дані оприлюднили в Міністерстві освіти і науки України. Найкращий показник щеплених педагогів має Полтавська область – 96,74%. «Майже всі освітяни регіону отримали дві дози вакцини від коронавірусу. В 1013 із 1245 закладів освіти щонайменше однією дозою вакциновані 100% персоналу!, – розповів т.в.о. голови Полтавської облдержадміністрації Дмитро Лунін.

17 січня 2022, 10:48

Які рішення знаходять університети - дивіться у відео ректора Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця - Юрія Кучина. Захищені студенти - захищене майбутнє. Вакцинуйтеся і навчайтеся безпечно! https://vaccination.covid19.gov.ua/list

12 січня 2022, 09:55

З 31 січня 2022 року працівники органів місцевого самоврядування, державних та комунальних закладів охорони здоров’я, комунальних підприємств, установ та організацій, які не отримають принаймні однієї дози вакцини від COVID-19, будуть відсторонені від роботи. Деталі тут: https://bit.ly/339tXs7 Ця вимога не стосується людей, які мають абсолютні протипоказання до щеплень від коронавірусної хвороби. Щепитися від COVID-19 можна у будь-якому зручному пункті чи центрі вакцинації. Перелік та контакти на vaccination.covid19.gov.ua/list.

11 січня 2022, 09:18

Понад 6,7 млн українців подали заявки на отримання 1 тис. грн допомоги від держави в межах ініційованої Президентом програми «єПідтримка». На відповідні рахунки українців уже переказано 6 млрд грн. 🚑 Показники захворюваності на COVID-19 продовжують демонструвати позитивну динаміку. На сьогодні кількість хворих становить 92,3 тис. осіб, із них госпіталізовано 14,7 тис. 💉 Наразі проти COVID-19 в Україні вакциновано 14,8 млн осіб, з яких 13,98 млн отримали дві дози.

11 січня 2022, 09:15

У лідерах Київська, Полтавська та Дніпропетровська області. Понад половина дорослого населення тут щеплена однією чи двома дозами. Найменше мешканців вакциновано на Заході України – в Закарпатській, Івано-Франківській та Чернівецькій областях. Детальніше у нашій інфографіці. Вакцинація від COVID-19 рятує життя! Щепитися першою та другою дозою вакцини або отримати бустерну дозу, якщо ви вакцинувалися понад 6 місяців тому, можна у будь-якому пункті чи центрі вакцинації. Адреси та контакти на vaccination.covid19.gov.ua/list або за тел. 0 800 60 20 19.

11 січня 2022, 09:08

Тривалий час працівники сфери обслуговування, кафе, ресторанів, готелів використовують так звані пластикові прозорі захисні маски. Насправді нічого спільного із засобом індивідуального захисту такі предмети не мають. Про пластикові прозорі «маски» не згадується в жодному документі, що регулює протиепідемічні правила (https://bit.ly/32W2R7P). Натомість необхідно використовувати захисні медичні маски чи респіратори, які повністю закривають ніс та рот.

10 січня 2022, 08:51

Будь-який житель Полтавщини отримає всю необхідну медичну допомогу, якщо захворіє на COVID-19. Ми готові як додати нові ліжка у нинішніх «ковідних» відділеннях, так і розгорнути нові лікарні. Доручив ще раз перевірити медзаклади області на дотримання протипожежної безпеки, оскільки в них розташована значна кількість кисневого устаткування – понад 2,3 тисячі ліжок, обладнаних киснем. Зараз робочі групи з представників ДСНС, Держпраці та ОДА перевіряють медичні заклади.

10 січня 2022, 08:46

Міністр освіти і науки: Полтавщина – друга Україні за кількістю вакцинованих освітян ❗

10 січня 2022, 08:42

В Україні дозволили бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для всіх охочих віком від 18 років через 6 місяців після завершення повного курсу вакцинації. Для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty від Pfizer. Тим, хто щепився вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано вводити бустерну дозу вакциною Pfizer. За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншим препаратом згідно з дозволеними в Україні схемами.

31 грудня 2021, 09:50

В Україні доступні вакцини від COVID-19 трьох типів: мРНК (Comirnaty від Pfizer-BioNTech, Moderna), векторна (AstraZeneca) й інактивована (СoronaVac від Sinovac Biotech). Кожна з цих вакцин пройшла всі необхідні етапи клінічних досліджень та схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я. “Усі вакцини знайомлять наш організм зі збудником інфекції та вчать боротися з ним. Вакцини містять у собі вбитий вірус, його частинку або інструкцію з протидії вірусу, які не можуть спричинити захворювання”, - розповідає лікар-інфекціоніст Центральної міської лікарні м. Рівне Олег Степчин.

30 грудня 2021, 09:25

Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області здійснюють контролю за виконанням обмежень, визначених постановою КМУ від 09.12.2020 р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним погіршенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом» та постановами Головного державного санітарного лікаря України.

30 грудня 2021, 09:24

Хтось втратив час, хтось можливості, а хтось навіть близьких. Ми не могли подорожувати й бачитися з рідними. Вакцинація – єдиний шанс надолужити це й зберегти життя. МОЗ спільно з Червоним Хрестом України запустили всеукраїнську кампанію з вакцинації проти COVID-19. В окремому відео для Полтавської області відомі люди регіону розповіли, чому вони вакцинувалися від коронавірусної хвороби.

17 грудня 2021, 09:16
Вже можна вакцинувати дітей з 12 років! Це просто: 1️⃣ Візьміть карту профілактичних щеплень дитини. 2️⃣ Запишіть дитину в будь-який пункт чи центр вакцинації. 3️⃣ Вакцинуйте дитину. Пам'ятайте! Зробити вакцинацію дитині до 14 років можна лише за згодою батьків, тож вам треба бути присутнім на щепленні.
17 грудня 2021, 09:12

МОЗ разом з Червоний Хрест України запустили всеукраїнську національну кампанію «Україна вакцинується». В 24 роликах відомі люди регіону розповідають про свій досвід та мотивацію вакцинації від COVID-19. Презентуємо перше відео з серії – Буковина вакцинується!

15 грудня 2021, 09:30

Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації Віктор Лисак у складі делегації Міністерства охорони здоров'я України відвідав Нідерланди. У ході триденного візиту був підписаний меморандум із МОЗ України та компанією Philips про співпрацю та взаємність у підвищенні якості вітчизняних медичних послуг. Українська делегація відвідала університетську клініку Erasmus MC в Роттердамі та зустрілася з представниками провідних нідерландських компаній, які працюють у сфері охорони здоров'я.

15 грудня 2021, 09:28

Станом на 14 грудня принаймні одну дозу щеплення отримали понад 14 мільйонів громадян. Разом з тим, близько 110 тисяч українців протермінували другу дозу антиковідної вакцини. За даними електронної системи охорони здоров’я України за серпень-жовтень, невакциновані мають у 5 разів вищий ризик госпіталізації та у майже 9 разів вищий ризик смерті від COVID-19. Міністерство охорони здоров’я дозволило щеплення додатковою дозою вакцини проти COVID-19 людям, які мають для цього медичні покази.

15 грудня 2021, 09:26

Вже 45% дорослих українців отримали принаймні одну дозу вакцини від COVID-19. Безумовним лідером є Київ із 67,7%. У першій трійці серед областей: 1. Київська область 2. Полтавська область 3. Дніпропетровська область Одне чи обидва щеплення там має більш ніж половина дорослих. Не зволікайте, адже вакцинація здатна врятувати ваше життя від тяжкого перебігу, госпіталізації чи смерті.

13 грудня 2021, 09:20

Європейський інвестиційний банк, банк ЄС, перерахував Україні 50 мільйонів євро. Ці кошти допоможуть Міністерству охорони здоров’я закупити вакцини від COVID-19. Кредит підтримає систему охорони здоров’я країни та підвищить спроможність України у боротьбі з пандемією COVID-19. Детальніше на сайті: https://cutt.ly/tYOWhyT

13 грудня 2021, 09:17

Наразі не існує доказів стосовно того, чи мають хворі на діабет більший ризик захворіти на #COVID19, ніж інші. Утім, вже є достатньо даних про те, що люди з хронічними захворюваннями, у тому числі з діабетом, частіше за інших мають ускладнення та помирають унаслідок коронавірусної хвороби. За інформацією Американської діабетичної асоціації, у людей, які страждають на діабет, вища ймовірність виникнення ускладнень унаслідок зараження інфекційними хворобами.

13 грудня 2021, 09:14

Помирають не від COVID-19, а від його наслідків. Чому так? Розповідає український учений-нейрохірург Віталій Цимбалюк

10 грудня 2021, 09:38

Попри COVID-19, рутинну вакцинацію ніхто не відміняв. Обов’язкова імунізація в Україні, яку починають робити з першого дня життя, передбачає вакцинацію проти 10 інфекційних захворювань: туберкульозу, кашлюку, дифтерії, правцю, поліомієліту, гемофільної інфекції, гепатиту В, кору, краснухи, паротиту. Також є щеплення, що не входять в «обов’язковий» перелік (тобто ті, які не покриваються із державного бюджету), проте вони рекомендовані та є дуже важливими, адже захищають від інших не менш небезпечних хвороб.

10 грудня 2021, 09:36

До 31 грудня 2021 року в Україні діє карантин. Державна комісія ТЕБ та НС встановила з 23 вересня 2021 року «жовтий» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території всіх регіонів України. У межах «жовтого» рівня заборонено: відвідування закладів освіти, якщо на самоізоляції перебуває більш як 50% учнів та співробітників; робота закладів освіти, в яких вакциновано менше 100% персоналу; проведення масових заходів; робота кінотеатрів, театрів та інших закладів культури; робота закладів громадського харчування (окрім роботи на винос та доставки);

9 грудня 2021, 09:34

Брифінг міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко (Viktor Liashko) щодо ситуації з поширенням COVID-19 на території України. ▪️ Завтра набуває чинності наказ Міністерства охорони здоров’я про розширення переліку професій, для яких вакцинація від COVID-19 є обов'язковою. ▪️ На сьогодні вже три регіони перетнули позначку в 50% вакцинованих дорослих українців принаймні однією дозою. Це місто Київ де першою дозою вакциновано понад 67%, Київська область - понад 55% та Полтавська область майже 52%.

9 грудня 2021, 09:21

Турбота — це нагадати рідним носити маску правильно та дотримуватися дистанції навіть після щеплення від COVID-19. Вакцинація від COVID-19 — це дуже важливо 🙌 Але навіть вакцина, не звільняє нас від необхідності дотримуватися правил безпеки під час пандемії. Після вакцинації усім-усім потрібно продовжувати правильно носити маску, зберігати фізичну дистанцію 1,5 метри, уникати скупчень людей, не відвідувати громадські місця без потреби, мити руки з милом щонайменше 40 секунд...Ну, ви зрозуміли 😒

8 грудня 2021, 09:45

Чому потрібно вакцинуватись від COVID-19, якщо в людини туберкульоз або інші захворювання легень.

8 грудня 2021, 09:40

Пандемія COVID-19 змінила наше життя. Та ми не втрачаємо надію повернутися до подорожей без обмежень, вільних походів у театри, на стадіони, обіймів з рідними та друзями без застережень. Завдяки вакцинам у нас є спосіб покласти край пандемії та відновити своє звичне життя. Жодна людина не повинна померти від хвороби, якій можна запобігти. Твоя свобода та життя – твій вибір!

8 грудня 2021, 09:37

На жовтому та червоному рівнях епіднебезпеки в Україні заборонено проведення масових заходів. Водночас, якщо всі учасники та організатори отримали щеплення проти COVID-19 або мають негативний результат тестування чи сертифікат про одужання, ця норма не застосовується. Детальніше на сайті: https://cutt.ly/DYxGKvW

6 грудня 2021, 15:23

Як працюють заклади освіти в умовах карантину ⬇️ 🟡 Жовтий рівень: ✔️ Дозволяється працювати тим освітянам, які отримали принаймні одне щеплення проти COVID-19. ✔️ Оскільки освітяни підлягають обов’язковим щеплення проти COVID-19, то щоб заклад працював потрібно 100% вакцинованих принаймні однією дозою співробітників. ✔️ Можуть працювати без щеплення ті співробітники, які мають протипоказання до вакцинації, що підтверджено медичним висновком. ✔️ Ті співробітники, які мають підтверджені протипокази до вакцинації, не підлягають відстороненню від роботи.

6 грудня 2021, 15:22

Сьогодні набули чинності нові карантинні правила, зокрема для невакцинованих громадян. 24 листопада Кабінет Міністрів України вніс зміни до Постанови №1236, посиливши карантинні правила. Детальніше на сайті: https://cutt.ly/zT43CZK Також читайте, як будуть працювати під час карантину: ▪️ Гірськолижні курорти - https://bit.ly/3rtZzT3 ▪️ Заклади освіти - https://bit.ly/3pmZjlZ ▪️ Громадські заклади - https://bit.ly/3GcXkrc

3 грудня 2021, 11:19

Міністерство охорони здоров'я України підготувало серію роз'яснень про основні зміни на жовтому та червоному рівнях епіднебезпеки. Цього разу детально пояснюємо, які документи потрібні та яких правил слід дотримуватися для відвідування громадських закладів, театрів, кіно, кафе, ресторанів, спортзалів, готелів тощо. Які умови роботи та відвідування громадських закладів на жовтому рівні? Відповідно до змін, на жовтому рівні працювати можуть лише ті громадські заклади, де всі співробітники мають принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19 або чинний негативний тест чи сертифікат про одужання.

2 грудня 2021, 10:58

Від ризику захворіти на COVID-19 не застрахована жодна людина. Водночас люди, які живуть із вірусом імунодефіциту людини (ЛЖВ), та ті, хто не приймають антиретровірусну терапію, загалом є вразливими до будь-яких інфекцій, а відповідно й до тих ускладнень, які слідують за хворобою. Наразі немає досліджень, які б стверджували, що ЛЖВ більш схильні до інфікування вірусом SARS-CoV-2, що спричиняє захворювання COVID-19. Окремі дослідження вказують, що ризик важкого перебігу COVID-19 знижується за прийому антиретровірусної терапії людиною, яка живе з ВІЛ

2 грудня 2021, 10:50

Детальна покрокова інструкція про те, як отримати COVID-сертифікат на порталі або у застосунку “Дія”, якщо раптом у вас виникли з цим труднощі. Зберігайте собі, поширюйте близьким/колегам аби безперешкодно подорожувати, відвідувати події та користуватися перевагами захищених і вакцинованих. Для того, щоб отримати COVID-сертифікат, потрібно мати хоча б одну дозу щеплення від COVID-19. Також можна отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію, яке видає сімейний лікар. Для отримання свідоцтва потрібно пройти повний курс імунізації, тобто мати 2 дози вакцини.

30 листопада 2021, 08:58

Вакцинація від COVID-19 людей з онкологічними хворобами. Ризик померти від онкології в пацієнтів з діагнозом “онко” значно менший, ніж ризик померти від ускладнень, які може спричинити в них коронавірусна хвороба. На цьому наголошує Олександр Стаховський, онколог-хірург-уролог вищої категорії Національного інституту раку, доктор медичних наук.

30 листопада 2021, 08:55

Вакцину Moderna використовують в усіх передових країнах світу. Численні дослідження довели, що Moderna захищає від госпіталізації та смерті від COVID-19 на 96%. Детальніше про ефективність вакцини Moderna - у відеоблозі Oleksandr Zaika, завідувача відділу стратегії імунізації Центр громадського здоров’я України МОЗ України. Уже близько 1 мільйона 200 тисяч українців щепилися вакциною Moderna й обрали життя та свободу працювати, зустрічатися з рідними, близькими і подорожувати. Вакцинуйтеся й ви уже сьогодні!

30 листопада 2021, 08:53

Штам коронавірусної хвороби «Омікрон» Всесвітня організація охорони здоров’я назвала таким, що викликає занепокоєння. Таку ж саму класифікацію було надано і Європейським центром по контролю за хворобами. Випадки зараження цим штамом вже виявили у Південно-Африканській Республіці, Ботсвані, Есватіні, Лесото, Мозамбіку, Намібії та Зімбабве. Станом на 26 листопада нові випадки також були виявлені у Бельгії, Гонконгу та Ізраїлі. Усі зараження були пов’язані із подорожами до Африканських країн. Наразі відомо не так багато фактів про нову мутацію.

29 листопада 2021, 14:55

Регулярне миття рук із милом є та залишається одним із найпростіших та водночас ефективних способів протидії поширенню коронавірусної хвороби. Проте бувають ситуації, коли вода та мило недоступні. У таких випадках необхідно використовувати антисептичний засіб (санітайзер, антисептик, дезінфектант). Його використання також є ефективним профілактичним заходом. У яких випадках потрібно використовувати антисептик, якщо поруч немає води та мила?

29 листопада 2021, 14:53

Майже чверть українців, які не бажають вакцинуватися від COVID-19, вважають, що мають медичні протипоказання до щеплення від коронавірусної хвороби. Насправді людей, яким не можна щепитись від COVID-19, вкрай мало, адже єдиним абсолютним протипоказанням є важка алергічна реакція на першу дозу вакцини чи на один із її компонентів. Чи можна вакцинуватися людям із гіпертонією, ішемічною хворобою, серцевою недостатністю чи вродженими вадами серця? А людям із діабетом чи ендокринними захворюваннями? Чи є онкологія протипоказанням до щеплення?

29 листопада 2021, 14:51

З 9 грудня 2021 року набирає чинності наказ Міністерства охорони здоров'я України № 2393 (https://bit.ly/MOZ_2393) від 1 листопада 2021 року, який розширив перелік організацій, співробітники яких мають обов’язково щепитися проти COVID-19. Згідно з наказом, крім освітян та працівників центральних та місцевих органів влади, обов’язковій вакцинації проти коронавірусу на період дії карантину підлягають співробітники: підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади, установ і закладів...

25 листопада 2021, 11:20

Україна безкоштовно отримала 30 тисяч доз вакцин для профілактики грипу серед медичних працівників. Вони надійшли в країну за механізмом PIVI. Це – вакцини корейського виробництва від чотирьох штамів захворювання. 17–19 листопада їх доставили в регіони. Про це під час брифінгу розповів Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко (Viktor Liashko). Розподіл вакцин здійснюють місцеві департаменти охорони здоров’я.

25 листопада 2021, 11:08

Погоджено закупівлю препаратів від COVID-19 «Молнупіравір» та «PF-07321332/ритонавір» у разі їхніх успішних клінічних випробувань Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка дозволить придбати препарати від COVID-19 «Молнупіравір» та «PF-07321332/ритонавір» у разі позитивних результатів їхніх клінічних випробувань та реєстрації препаратів у Сполучених Штатах Америки чи Європейському Союзі. Детальніше на сайті: ​​ https://cutt.ly/7TLkBLB

25 листопада 2021, 11:05

Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко закликав людей, які вже отримали першу дозу вакцини проти COVID-19, не зволікати з другим щепленням. “Найкращий захист ви матимете через 14 днів після того, як отримаєте другу дозу. Тому важливо не зволікати та зробити її якомога скоріше. Мінімально можливі інтервали для вакцин: Pfizer – 21 день, Moderna – 28 днів, CoronaVac – 14 днів, AstraZeneca – 28 днів”, – зазначив Віктор Ляшко (Viktor Liashko) на брифінгу щодо ситуації із COVID-19 у середу в Києві.

24 листопада 2021, 10:05

Останні тижні Полтавщина балансує на межі переходу до «червоної» карантинної зони. За рахунок чого тримаємося? Які резерви маємо в разі настання вкрай критичної ситуації? Розмова на цю тему із директором департаменту охорони здоров’я Полтавської обласної державної адміністрації Віктором Лисаком.

24 листопада 2021, 09:08

Розпочалося розвантаження медичної системи: резерв вільних ліжок з киснем наразі збільшився до 33 500.
Україна наближається до цілей Всесвітньої організації охорони здоров’я з вакцинації - 40% дорослого населення до кінця 2021 року.
Темпи вакцинації - близько 250 тисяч щеплень в середньому за добу. Вже 10 млн українців зробили повний курс щеплення.

24 листопада 2021, 09:05

Серед ускладнень коронавірусної хвороби COVID-19 дослідження все частіше називають тромбоз. Ознаки, симптоми та фактори ризику Для початку варто розібратись, про що йдеться. Тромбоз – це стан, за якого у людини утворюються згустки крові в судинах, тобто тромби. Залежно від місця їх утворення, тромбоз може бути – венозний чи артеріальний. Найчастіше тромби утворюються у глибокій вені ноги та можуть пересуватись по кровоносним судинам й потрапляти у легені (тромбоемболія легеневої артерії - ТЕЛА). Тромбоз глибоких вен та ТЕЛА потенційно можуть призвести до смерті.

22 листопада 2021, 09:43

Вакцини не впливають на репродуктивну систему жінок та не призводять до безпліддя! Під час клінічних випробувань вакцин проти COVID-19 завагітніла така ж кількість жінок, які були щеплені, як і тих, які отримували плацебо. Не вірте міфам! Адже через неперевірену інформацію, ви ризикуєте здоров’ям своїм та ваших близьких! Вакцинуйтеся вже сьогодні та розповідайте іншим клінічно доведену інформацію про те, що вакцини захищають від тяжкого перебігу COVID-19, госпіталізації чи смерті.

22 листопада 2021, 09:38

Одна з вакцин проти COVID-19, які використовує Україна, – Moderna (mRNA-1273, Spikevax). Це мРНК-вакцина, розроблена фармацевтичною компанією Moderna спільно з Центром досліджень вакцин при Національному інституті алергії та інфекційних хвороб у США. Вакцина Moderna дає гарний захист від усіх штамів коронавірусу. За даними дослідження, проведеного в Катарі з 23 березня по 7 вересня 2021 року та опублікованого в авторитетному науковому журналі “Nature”, Moderna запобігає зараженню штамом “Дельта” на 73,1%, важкому перебігу та смерті від штаму “Дельта” на 96,1%.

22 листопада 2021, 09:34

Я вакцинувалася, тому що надійшов оцей страшний коронавірус. І оскільки я людина, скажімо так, досить свідома, крім того, працюю з дітьми, я мала це зробити. Дуже багато читала стосовно щеплень і вирішила, що це необхідно для збереження свого здоров’я і здоров’я тих же дітей, з якими я працюю. Лідія отримала дві дози вакцини CoronaVac, ніякого дискомфорту, як-от підвищення температури, не відчувала. Викладачка вважає, що вакцинація необхідна для того, щоб захистити від тяжкого перебігу COVID-19, госпіталізації чи смерті не лише себе, але й дітей, з якими працюють вчителі.

19 листопада 2021, 09:28

МОЗ запустило одразу дві можливості пошуку такої інформації. Із телефона через Телеграм-бот ДП МЗУ – https://t.me/medpro_ukraine_bot – Щоб скористатись цією функцією, необхідно у головному меню бота обрати пункт «Пошук вакцини від COVID-19» та за допомогою геолокації знайти найближчі пункти вакцинації. Дізнатися також можна і кількість наявних у цьому пункті вакцин та їхній вид. З комп’ютера через дешборди ДП МЗУ – https://bi.medzakupivli.com/ – можна знайти інформацію про залишки вакцини проти COVID-19 у кожному пункті щеплення, що діє в Україні.

19 листопада 2021, 09:25

Подорожувати до них можна з сертифікатом вакцинації та/або негативним тестом на коронавірус SARS-CoV-2. Щеплення якими вакцинами визнають різні країни станом на середину листопада, дивіться в нашій інфографіці. Пам’ятайте, що правила в’їзду до кожної окремої країни постійно змінюються. Перед подорожжю перевірте актуальну інформацію для країни прямування та транзитних країн на спеціальному сайті МЗС України https://tripadvisor.mfa.gov.ua.

18 листопада 2021, 09:02

Професійні медичні об’єднання України закликають громадян вакцинуватися проти COVID-19, щоб вберегти життя та зупинити пандемію. Таке звернення на своєму сайті опублікувала Українська федерація професійних медичних об'єднань. Медики підкреслюють, що усі вакцини, доступні українцям, ефективно захищають від важкого перебігу коронавірусної хвороби та смерті від інфекції, викликаної будь-якими штамами SARS-CoV-2.

18 листопада 2021, 09:00

У відео посли країн ЄС пояснюють чому зробили щеплення проти COVID-19.
Вакцинуватися можна у найближчому пункті чи центрі вакцинації:
◾️ https://vaccination.covid19.gov.ua
◾️ 0 800 60 20 19
#ПрямуємоРазом #ДолаємоCOVID19 #TeamEurope

17 листопада 2021, 09:22

Футбольний клуб «Ворскла» виділяє 2000 квитків на чергову гру, яка відбудеться 21 листопада. В обласному центрі полтавська команда прийматиме ФК «Маріуполь». Із 17 по 21 листопада квитки можуть отримати всі охочі, які прийшли щепитись, як першою так і другою дозами, в усіх наявних пунктах щеплення та центрах масової вакцинації міста Полтави. Їх адреси за посиланням: https://bit.ly/3jcY86v.

17 листопада 2021, 09:16

Наразі в Україні доступні два типи тестування на COVID-19: Методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР-тест) Експрес-тест на антиген Обидва види тестування дають змогу виявити активну інфекцію. Для проведення ПЛР-тесту беруть мазок із носоглотки й ротоглотки. Вказаний вид тестування застосовують на початку захворювання, найбільша їх чутливість між 7 та 14 днями після інфікування. Зазвичай, результат можна отримати через добу після забору матеріалу. Тестування методом ПЛР наразі є найбільш точним методом діагностики COVID-19.

17 листопада 2021, 09:14

❌ МІФ №1: COVID-19 настає внаслідок отруєння фосгеном Користувачі мережі поширюють інформацію про те, що COVID-19 є ні чим іншим, як отруєнням фосгеном. «Втрата нюху, смаку та набряк легень – модна хвороба? Ні, фосген!», – пишуть в мережі. «Цей фашистський режим застосовує проти людей хімічну зброю – фосген! Це масове, навмисне вбивство людей!» – сказано в одній із публікацій. Дезінформатори також повідомляють, що фосген нібито розпорошують з літаків. ✅ ФАКТ: Доведено, що COVID-19 – це інфекційне захворювання, спричинене вірусом SARS-CoV-2.

17 листопада 2021, 09:12

За попередніми даними електронної системи охорони здоров’я, в Україні за період із 1 серпня по 31 жовтня 2021 року 94,3% госпіталізованих хворих, яким діагностували коронавірусну хворобу, не пройшли повний курс вакцинації. 96,5% померлих від ускладнень COVID-19 за цей період не отримали двох доз антиковідної вакцини. Дані за останні три місяці вказують на те, що людей, які завершили курс вакцинації, госпіталізують із коронавірусною хворобою у 5 разів рідше за тих, хто не отримав жодної дози вакцини або зробив лише одне щеплення.

16 листопада 2021, 08:34

Щеплення від COVID-19 допоможе зберегти життя як самій вагітній, так і майбутній дитині. Адже вагітні дуже вразливі перед коронавірусною хворобою. На цьому наголошує В'ячеслав Камінський - директор Київського міського центру репродуктивної та перинатальної медицини, президент Української федерації професійних медичних об’єднань, професор, академік НАМН, заслужений лікар України.

16 листопада 2021, 08:32

30 із 60 територіальних громад Полтавщини ввели на своїй території суттєві та незначні додаткові протиепідемічні обмеження. Зокрема, на проведення масових заходів, вимоги щодо перевезення громадян виключно за наявності ПЛР-тесту або сертифіката про проведення вакцинації запровадили 22 тергромади. Інші 8 ввели обмеження переважно щодо освітнього процесу.

16 листопада 2021, 08:29

Брифінг міністра охорони здоров'я Віктора Ляшко щодо ситуації із COVID-19

16 листопада 2021, 08:22

Глава держави анонсував нову програму підтримки креативного, спортивного й транспортного секторів економіки. Згідно з нею, громадяни, щеплені від ковіду двома дозами вакцини, зможуть отримати тисячу гривень через додаток «Дія». Ці кошти можна буде витратити на придбання абонементів у спортзал, відвідання кінотеатрів, театрів тощо або купити квитки для мандрівок всередині країни. Володимир Зеленський також акцентував увагу на протидії енергетичній кризі в Україні. Для цього було запущено два додаткові блоки – на Рівненській і Запорізькій АЕС.

15 листопада 2021, 09:02

Грип та COVID-19 – респіраторні захворювання, які викликаються різними вірусами. Причиною першого є віруси грипу, другого – коронавірус, вперше виявлений у 2019 році. За останньою інформацією, ймовірніше COVID-19 поширюється легше, ніж грип. Як грип, так і COVID-19 можуть передаватись від людини до людини, які перебувають поруч, не дотримуючись дистанції. У порівнянні із грипом, COVID-19 може викликати більш серйозні наслідки для здоров’я. Проте обидва захворювання можуть мати важкий перебіг та летальні наслідки.

15 листопада 2021, 08:59

Міністерство охорони здоров’я України затвердило форму довідки, яку лікарі видаватимуть пацієнтам, що мають тимчасові або постійні протипоказання до вакцинації проти COVID-19. Відповідну форму № 028-1/о «Висновок лікаря щодо наявності протипоказань до вакцинації проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та інструкцію щодо її заповнення було затверджено наказом МОЗ № 2394 від 2 листопада 2021 року.

15 листопада 2021, 08:57

Грип та коронавірусна хвороба COVID-19 небезпечні тяжким перебігом, ускладненнями та ризиком померти. Людина із будь-якою із цих хвороб навіть у легкій формі може інфікувати інших. Окрім того, наслідком грипу та коронавірусної хвороби, серед іншого, може бути пневмонія та серцева недостатність. Тому єдиним порятунком від цих ризиків є вакцинація. Вакцинуватись від грипу та COVID-19 можна одночасно, проте із дотриманням спеціальних правил.

12 листопада 2021, 11:20

11,8 млн людей уже вакцинувалися принаймні 1 дозою від COVID-19! Це ті, хто вберіг життя своє та близьких від ризику тяжкого перебігу, госпіталізації чи смерті. Захистіть себе і ви. Вакцинуйтеся уже сьогодні! Вакцини доступні поблизу вас. Запишіться у найближчий центр/пункт вакцинації https://vaccination.covid19.gov.ua/list

12 листопада 2021, 11:15

Полтавщина перебуває за крок до «червоної» зони карантину через захворюваність на COVID-19. У більшість днів тижня виявляють понад тисячу нових хворих, кількість госпіталізованих пацієнтів зростає, а в області реєструють добові рекорди смертей. ЗМІСТ поговорив з директором Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктором Лисаком про резерви системи охорони здоров’я Полтавщини, стан пацієнтів з важким перебігом коронавірусної хвороби та особливості просування вакцинації в різних громадах Полтавщини.

11 листопада 2021, 09:00

На телеканалі PTV у програмі “Діалоги без обмежень” говоримо про заходи попередження розповсюдження коронавірусу.

11 листопада 2021, 08:40

Про ковід і те, що об’єднає Україну.
Про війну на Донбасі й те, що не лякає Україну.
Про тарифи, олігархів і нове засідання РНБО.

11 листопада 2021, 08:39

Україна отримує вакцини проти COVID-19 трьома шляхами: ➖ коштом державного бюджету через прямі закупівлі ➖ безоплатно через глобальну ініціатива COVAX ➖ як гуманітарну допомогу Станом на 10 листопада 2021 року Україна отримала понад 31 млн доз вакцин різних виробників.

10 листопада 2021, 14:14

❌ МІФ №1: В Україні впроваджують штрафи для невакцинованих Масово поширюється повідомлення, нібито на цьому тижні «штрафуватимуть невакцинованих українців». «Міністерство вже ввело списки штрафів за невакцинацію, та кого і де будуть штрафувати», — пишуть у таких дописах і дають посилання на черговий анонімний канал у Телеграмі. ✅ ФАКТ: в Україні немає окремих штрафів для людей, які не були щеплені від COVID-19. Проте є штрафи за порушення карантинних обмежень. Також визначена низка професій, для яких вакцинація проти COVID-19 є обов’язковою.

10 листопада 2021, 14:08

Минулого тижня в Україні з коронавірусною хворобою було госпіталізовано 34 333 людей, з яких 31 277, або 91,1%, не отримали жодної дози антиковідної вакцини. Про це свідчать дані інформаційно-аналітичної системи MedData за 1-7 листопада 2021 року. Вакцинація запобігає важкому перебігу COVID-19 та рятує життя. Найкращий захист від коронавірусної хвороби вибудовується через 14 днів після щеплення 2-ю дозою вакцини, яку слід отримати у рекомендований інтервал.

10 листопада 2021, 14:06

Цей висновок підкріплений достатньою кількістю клінічних досліджень вакцинації від COVID-19 щодо вагітних жінок. COVID-19 є загрозою для матері та її майбутньої дитини! Вагітні із симптоматичним перебігом COVID-19 мають на 70% вищий ризик смерті (дані Центрів контролю та профілактики захворювань у США, CDC). Не ризикуйте власним здоров’ям та здоров’ям майбутньої дитини. Вакцинуйтеся уже сьогодні! Найближчі центри/пункти вакцинації на https://vaccination.covid19.gov.ua/list

10 листопада 2021, 14:03

Люди старшого віку найбільш уразливі до COVID-19. Часто вони бояться вакцинуватися через страхи, міфи та дезінформацію, яка є в інфопросторі. Ви можете допомогти літнім людям захиститись від тяжкого перебігу хвороби, госпіталізації чи смерті COVID-19. Адже вони найбільше довіряють своїм близьким.

8 листопада 2021, 16:38

Періодично у соцмережах можна побачити відео та публікації, де вказується, що демонстрація COVID-сертифікату чи довідки про вакцинацію – це розголошення медичної таємниці. Автори таких дописів стверджують, що ніхто не може вимагати показати відповідний документ, оскільки це порушення прав громадян. Дехто навіть сперечається із правоохоронцями, екіпажем транспорту чи співробітниками громадських закладів з приводу вимоги пред’явити документ про вакцинацію.

8 листопада 2021, 16:34

Беручи участь в опитуваннях, які ми проводили на наших сторінках в соціальних мережах та месенджерах до Тижня інформаційної грамотності, частина підписників проголосувала за варіант, що вакцинація від COVID-19 ніби погіршує ситуацію із поширенням коронавірусної інфекції. Також можна зустріти інформацію, що люди, які отримали щеплення від COVID-19, ніби є більш заразними у порівнянні з невакцинованими. Начебто із щепленням в організм людини вводиться вірус, через що вакцинована особа стає небезпечною для оточення.

5 листопада 2021, 11:30

З наступного тижня невакциновані українці, які перехворіли на коронавірусну інфекцію, зможуть отримати цифровий COVID-сертифікат про одужання, який дозволятиме упродовж 90-ти діб без обмежень працювати, відвідувати заклади та пересуватись в жовтій та червоній зонах карантину. Сертифікат про одужання буде формуватись лише для тих, у кого лікар встановив діагноз COVID-19 від моменту запуску функціоналу нового сертифікату та надалі. Документ не згенерується, якщо ваш діагноз COVID-19 було встановлено до появи нового типу сертифікату, тобто у 2020 році чи раніше у 2021 році.    Твіт