Головна ОсвітаПрофесійно-технічне училище №32

Професійно-технічне училище №32

Колишня Сталінська школа ФЗН, яка була організована при цукрокомбінаті ім. Сталіна Полтавського цукротресту в 1943 році. Керівником нового навчального закладу був призначений учитель, який повернувся із евакуації Л.В. Супрун. Школа ФЗН, якою йому довелось керувати немала ні своїх приміщень, ні гуртожитку для учнів, ні педагогічних кадрів. Адміністрація цукрокомбінату пішла на зустріч школі і в головному корпусі виділила дві кімнати для проведення теоретичних занять. Практику учні проходили тут же, на заводі. Термін навчання був скорочений, а вимоги великі. Крім теоретичних і практичних занять, передбачених програмою, учні працювали на розвантаженні вагонів та над благоустроєм заводської території і селища. Молодь, яка вирішила стати кваліфікованими цукроварами, труднощі не лякали, вони навчались і працювали. В 1944 році був проведений перший випуск кваліфікованих робітників цукроварів в кількості 65 чол. В наступні роки кількість випускників збільшувалась. На нараді директорів шкіл ФЗН, яку проводили в Головцукрі в Москві на адресу українських а також Лохвицьких цукроварів, було сказано багато добрих похвальних слів.
В 1948 році, при допомозі заводських робітників, було побудоване одноповерхове приміщення під навчальний корпус. В 1952 році своїми силами був збудований навчальний корпус, а одноповерхове приміщення передане під гуртожиток.
З роками працівниками і учнями будувались виробничі майстерні, спортивний зал, клуб для проведення культурного дозвілля учнів, покращувалися умови життя і харчування учнів. Кожному учневі видавались на зиму фуфайки, ботинки. На той час учнів навчали по таких професіях: столяри, жерстянщики, ковалі, слюсарі ремонтники, електромонтери, електрозварники, слюсарі КВПіА, муляри-штукатури.
Для працівників училища в 1972 році був збудований і зданий в експлуатацію восьмиквартирний житловий будинок з усіма комунальними зручностями. Керував будівництвом директор училища Мостовий М.П. На будівництві працювали учні та майстри виробничого навчання будівельних професій.
Червонозаводське профтехучилище цукрової промисловості у 1986 році перейменоване в Середнє професійно-технічне училище №32.
За час існування училища було випущено більше семи тисяч кваліфікованих робітників, які поповнили робітничі ряди в різних галузях промисловості і сільського господарства. Багато випускників закінчили вищі навчальні заклади.
Імена кращих робітників неодноразово заносились на заводські, районні дошки пошани.
На сьогоднішній день в училищі навчаються учні по таких професіях: електрогазозварники; пекарі, лаборанти ХБА; оператори комп'ютерного набору, касири; мулярі, штукатури.
В училищі працює 11 педагогічних працівників. Із них 4 майстри виробничого навчання.

В.О. директора - Огороднік Світлана Євгеніїна
37240, м. Заводське, вул. Полтавська, 10/2
Телефон: +380 (5356) 3-54-60
Е-пошта: ptu32_@ukr.net
Сайт: www.lptu32.at.ua

 ОНОВЛЕНО 14.02.2018


    Твіт