Головна Культура Міська бібліотека №1

Заводська міська бібліотека №1

Заводська міська бібліотека №1 - інформаційний, культурний, освітній заклад, має упорядкований фонд документів, вільний та безкоштовний доступ до джерел інформації та головним завданням якого є забезпечення інформаційних, науково-дослідних, освітніх, культурних та інших потреб користувачів бібліотеки.

Історичні відомості

Заводська міська бібліотека №1 створена у 1972 році Червонозаводською селищною радою народних депутатів. З 1972 по 1987 роки бібліотекою завідувала Гришко Ганна Кузьмівна. 1978 року заклад було приєднано до Лохвицької центральної бібліотечної системи, до кінця 2020 року. З 1987 року бібліотекою завідує Єрмакова Любов Миколаївна. Колектив складається ще із двох працівників: провідного бібліотекаря Лисенко Ніни Олексіївни та бібліотекаря першої категорії Матяш Антоніни Василівни.
Працівники бібліотеки постійно підвищують свій професійний рівень, відвідуючи наради і семінари в бібліотеці, курси підвищення кваліфікації в обласних бібліотеках та діляться своїм досвідом з колегами на школах професійної майстерності, які неодноразово організовувалися на базі бібліотеки.
У 2004 році бібліотека поліпшила свої соціально - побутові умови, одержавши на правах довгострокової оренди більш сучасне приміщення (182,4 м2) в прибудові житлового будинку.
У 2006 році за участь у Всеукраїнському конкурсі дитячої творчості «Моя мала Батьківщина» бібліотека отримала Диплом першого ступеня та цінний приз (телевізор і DVD-програвач) за найкращу колективну роботу читачів серед міських бібліотек малих міст України.
З 2006 року в бібліотеці діє Центр регіональної інформації з питань роботи органів місцевої влади.
У 2010 році, разом з іншими бібліотеками Лохвицької ЦБС (Лохвицькою районною бібліотекою, Токарівською та Сенчанською сільськими бібліотеками), виграла гранд в рамках програми «Бібліоміст», фінансованої фундацією М. та Б. Гейтс, на встановлення чотирьох комп'ютерів, сканера та принтера.
3 2012 року бібліотека стала учасницею Мережі пунктів доступу громадян до офіційної інформації.
У 2015 році бібліотека приєдналася до Всеукраїнської акції «Батарейки, здавайтеся!» і організувала пункт прийому відпрацьованих батарейок, які потім відправляються на переробку.
В 2015 році бібліотека долучилися до проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні» і надає правову інформацію і безкоштовний доступ до електронних сервісів Мін'юсту та центрів Бюро безоплатної правової допомоги, основним завданням яких є створення рівних можливостей доступу осіб до правосуддя шляхом організації надання безоплатної вторинної правової допомоги.
У 2017 році на базі бібліотеки реалізується проект «Створюємо мультфільми разом» за рахунок коштів Громадського бюджету (бюджет участі). Цього ж, 2017 року, працівники бібліотеки пройшли навчання по програмі проекту «Створення мережі громадських захисників для захисту прав та економічних інтересів сільських жінок Полтавщини» та отримали базові знання громадського захисника і мають право представляти інтереси своєї громади в судових, державних та інших інституціях України. Проект впроваджувався ВГО «Спілка жінок України за фінансової підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Коротка характеристика

Структура бібліотеки:
Абонемент для дорослих і юнацтва містить художні твори, навчальну, науково-пізнавальну літературу з різних галузей знань та видає у користування на термін до 30 днів.
Інтернет - центр і читальний зал надає безкоштовний доступ до мережі інтернет, довідково-бібліографічного фонду та періодичних видань бібліотеки.
Абонемент і читальний зал для дітей забезпечує доступ користувачів-дітей до навчально-допоміжної інформації, пізнавальної та художньої літератури. Діти мають змогу користуватися енциклопедичними виданнями, довідковою літературою та періодичною пресою.
На 01.01.2018 р. книжковий фонд бібліотеки нараховує 16 067 екз. видань різного змісту. Послугами бібліотеки користуються жителі м. Заводського, с. Пісок, с. Пісочок, с. Токарів, с. Гаївщини, с. Млинів. Бібліотеку відвідує 2 504 читачів, в т.ч. юнацтва - 548, дітей - 667.

Режим роботи бібліотеки

з 9:00 год. до 18:00 год. без перерви
обслуговування користувачів із 10:00 год. до 18:00 год. без перерви перерва в інтернет-центрі з 13:00 год. до 14:00 год.

Користувачі не обслуговуються

Понеділок – вихідний день.
Останній робочий день місяця – санітарний.

Адреса: 37240, м. Заводське, вул. Академіка Пономаренка, 1а/39а.
Телефон: +38(05356) 3-54-04
Е-пошта: sulabiblioteka@gmail.com
Блоги: www.zavodbiblioteka.blogspot.com
www.sula2012.blogspot.com


    Твіт